Pelikan Niechanowo wygrywa w Żerkowie i wskakuje na fotel lidera

2020-08-31

Na mecz czwartej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy okręgowej grupy 3 nowego sezonu zespół Pelikana Niechanowo w niedzielę 30 sierpnia udała się do Żerkowa gdzie był podejmowany przez ekipę miejscowego GKS.

Faworytem tej potyczki piłkarskiej jeszcze przed jej rozpoczęciem byli piłkarze Pelikana Niechanowo, z tytułu zajmowanego drugiego miejsca w ligowej tabeli. Podopieczni grającego trenera Andrzeja Stefańskiego, będący po początku rozgrywek na fali wznoszącej stanęli ponownie na wysokości zadania pokonując siódmy zespół rozgrywek wielkopolskiej klasy okręgowej grupy 3 GKS Żarków w stosunku 1:0. Wynik meczu w Żarkowie został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Po bramce zdobytej w 13 minucie przez Filipa Kruczyńskiego, przy której asystował Andrzej Stefański zespół Pelikana Niechanowo wyszedł na prowadzenie 1:0, które nie oddał już do końca spotkania. Po tym zwycięstwie Pelikan Niechanowo przewodzi w ligowej tabeli razem z Wartą Krzymów. Oba zespoły po czterech kolejkach mają zgromadzone po 10 punktów przy równiej ilości zdobytych bramek 8 i straconych zaledwie 2 golach.

W sobotę 5 września zespół Pelikana Niechanowo, czeka kolejny mecz mistrzowski. Tego dnia podopieczni Andrzeja Stefańskigo zmierzą się u siebie o godzinie 16.00 z ekipą Czarni Ostrowite.

Skład Pelikana Niechanowo: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Patryk Waluszyński, Andrzej Stefański, Dawid Kustra, Filip Kruczyński, Krzysztof Jackowiak, Mikołaj Danielewicz (80' Hubert Świątnicki), Kamil Buczek, Maciej Białas, Mateusz Kruszlewski (62' Jakub Olejniczak)