Pelikan Niechanowo zakończył pucharową przygodę

2019-09-20

Na drugiej rundzie swój udział w tegorocznych rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski na szczeblu okręgowym zakończył zespół Pelikana Niechanowo. W środowe popołudnie 18 września podopieczni Andrzeja Stefańskiego ulegli w Śremie tamtejszej Warcie 3:1.

Pierwsza odsłona należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy strzelanie rozpoczęli bardzo szybko. Już w 7 minucie lewą stroną przedarł się skrzydłowy, dograł w pole karne do napastnika, który mając obrońcę Pelikana na plecach zdołał oddać strzał i pokonał Patryka Szafrana. Wyraźnie ospali goście dali się zaskoczyć ponownie w 14 minucie meczu i miejscowy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Zielono - czarni próbowali zaatakować, lecz w ich akcjach brakowało zdecydowania lub podejmowane były błędne decyzje. Gospodarze za to stworzyli kolejną sytuację, ale po strzale skrzydłowego piłka otarła poprzeczkę bramki i wyszła w aut. Na przerwę Warta schodziła z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron podopieczni trenera Stefańskiego jakby lepiej weszli w mecz, natomiast to "warciarze" ponownie ukąsili. Faul w polu karnym Huberta Świątnickiego na napastniku gospodarzy i arbiter wskazał na jedenasty metr. Patryk Szafran był bliski odbicia futbolówki, lecz ta po jego rękach wpadła do niechanowskiej bramki. Po stracie trzeciej bramki ataki Pelikana nabrały animuszu, ale niestety znów szwankowała skuteczność. Goście stworzyli sobie w drugiej odsłonie trzy kapitalne okazje, które śmiało można nazwać stuprocentowymi. Dwukrotnie Zbigniew Kościański i raz Kamil Buczek będąc sam na sam z bramkarzem, szukali podania do kolegi. Za każdym razem piłka padała łupem obrońców Warty i tym samym wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w 87 minucie spotkania długie podanie Huberta Świątnickiego za linię obrony wykorzystał Patryk Jarzyński, który minął bramkarza i zdobył honorowe trafienie. Tym samy Pelikan odpada z dalszej rywalizacji w pucharowych zmaganiach.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Michał Bełkot, Hubert Świątnicki, Dawid Kustra, Maciej Białas, Jakub Januchowski (Zbigniew Kościański), Dawid Połatyński, Kamil Buczek, Bartosz Staszewski (Patryk Jarzyński), Radosław Trybuła (Przemysław Wiśniewski), Szymon Burgiel. Ponadto: Andrzej Stefański, Krzysztof Jackowiak.