Pelikan Niechanowo znowu wygrywa i utrzymuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli

2021-03-14

Drużyna Pelikana Niechanowo w ramach 19 kolejki rozgrywek Red Box klasy okręgowej grupy wielkopolskiej III w sobotę 13 marca podejmował "u siebie" zespół Czarnych Brzeźno.

Faworytem spotkania do którego doszło w Trzemesznie na płycie boiska z sztuczną nawierzchnią była ekipa trenowana przez Andrzeja Stefańskiego, który to od pierwszej minuty w bój posłał następujący skład: Garczyk, Pawłowski, Białas, Jarzyński, Mazur, Danielewicz, Stefański, Kustra, Buczek, Połatyński(C), Świątnicki.

Zielono - czarni od pierwszych minut chcieli zdominować rywala, co skutecznie im się udawało. Pierwszą 100% okazje miał w 2 minucie Jura Mazur, który chybił z 2 metra. W 3 minucie Danielewicz ostrzelał słupek. W 13 minucie  akcje Danielewicza i Buczka wykończył Jarzyński i mieliśmy 1:0.
Ten sam piłkarz na listę strzelców wpisał się ponownie w 18 minucie. Pelikan 2 Czarni 0. Nie trzeba było długo czekać na podwyższenie rezultatu. Danielewicz po indywidualnej akcji podwyższył wynik na 3:0. Zegar wskazywał 20 minutę.
Pierwszej zmiany trener Stefański musiał dokonać już w 33 minucie. Urazu nabawił się Jarzyński. W jego miejsce na boisku pojawił się Waluszyński.
W 39 minucie ponownie trójkowa akcja Stefański - Buczek - Danielewicz. I było 4:0. Strzelcem Danielewicz. W przerwie trener dokonał jednej zmiany. Boisko opuścił Mazur a w jego miejsce do gry desygnowany został Kruszlewski. W 59 minucie trener dokonał 2 zmian. Kruczyński za Połatynskiego i Poltaszewski za Świątnickiego. W 67' Pawłowski asystował Poltaszewskiemu i wynik brzmiał 5:0. W 79' Stefański opuścił boisko a w jego miejsce na placu gry pojawił się Jankowski. Do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie. Pelikan dominował i potwierdził swoje aspiracje do awansu.

Pelikan Niechanowo - Czarni Brzeźno 5:0 (4:0) – bramki Jarzyński 13' 18', Danielewicz 20' 39', Poltaszewski 67'

Skład Pelikana Niechanowo: Garczyk, Pawłowski, Białas, Jarzyński (33 Jarzyński), Mazur, Danielewicz, Stefański, Kustra, Buczek, Połatyński( 59 Kruczyński), Świątnicki (59 Poltaszewski).