Pelikan Niechanowo został znokautowany przez GKS Dopiewo

2022-03-21

Z pewnością nie tak miała wyglądać inauguracja rundy rewanżowej w rozgrywkach wielkopolskiej V lidze Red Box sezonu 2021/2022 w wykonaniu drużyny seniorów Pelikana Niechanowo.

W sobotę 19 marca podopieczni duetu trenerskiego Przemysław Brzeziński i Michał Bigaj, zaliczyli przysłowiowy falstart. W 16 kolejce ligowej Pelikan Niechanowo, w Trzemesznie na boisku z sztuczną nawierzchnią trawiastą  podejmowali w roli gospodarza zespół GKS Dopiewo. Niechanowianie wzmocnieni w okresie zimowych aż 12-toma zawodnikami nie sprostali swojemu rywalowi i przegrali sobotnie spotkanie bardzo wysoko ulegając GKS Dopiewu aż 10:0. Goście praktycznie wynik sobotniej potyczki piłkarskiej ustalili w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, prowadząc do przerwy zdecydowanie 7:0. Festiwal strzelecki w ekipie z Dopiewa rozpoczęła już w 7 zdobytym golem Łukasz Małolepszy a zarazem wyprowadzającym ten zespół na prowadzenie 1:0. W 12 minucie goście prowadzili 2:0 po bramce Ayotola ayobami Sonubi, kolejny gol był trafieniem samobójczym Dawida Kustry w 19 minucie i było 3:0 dla Dopiewa. Do zakończenia pierwszej połowy golkiper Pelikana Niechanowa -  Adam Graczyk , zmuszony był jeszcze cztery razy wyjmować piłkę z własnej bramki a autorami goli dla Dopiewa byli – Bartłomiej Olejniczak (28’), Sebastian Raczkowski (29’), Damian Knopik (37’) i Jakub Zagawa (45+1). Po zmianie stron Pelikan Niechanowo, nadal był bezradny na dobrze dysponowanych tego dnia strzelecko piłkarzy z Dopiewa, którzy swoją dominację na boisku przypieczętowali zdobytymi trzema bramkami. I tak na 8:0 dla Dopiewa w 63 minucie prowadzenie podwyższył Bartłomiej Olejniczak, dziewiątą bramkę na swoim koncie zapisał w 72 minucie Hubert Stańczyk a wynik końcowy meczu 10:0 dla Dopiewa zdobytym golem ustalił w 74 minucie Daniel Baran.

W najbliższą sobotę 26 marca zespół Pelikana Niechanowo, rozegra pierwsze swoje spotkanie wyjazdowe w rundzie rewanżowej. Tego dnia podopieczni Przemysława Brzezińskiego udadzą się do Kazimierza Biskupiego gdzie zmierzą się z tamtejszym Polonusem.

Skład Pelikana Niechanowo: Adam Garczyk, Damian Nowaczyk (46' Karol Zwolenkiewicz), Dawid Połatyński (46' Adrian Kurek), Dawid Kustra, Patryk Jarzyński (46' Dawid Łucki), Krystian Grzeszczak, Adrian Łucki (70' Aleks Puglisi), Klaudiusz Czarnecki (75' Damian Jarzembowski), Adrian Deka, Michał Wiśniewski, Hubert Mielcarek (55' Mikołaj Woźniak)