Pelikan Niechanowo zwycięża w hicie kolejki!

2017-10-22

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł zespół Pelikana Niechanowo, który w meczu na szczycie w ramach 10 kolejki poznańskiej A-klasy podejmował w sobotę 21 października na własnym trenie wicelidera tabeli IKP Olimpię Poznań.

Bardzo dobre widowisko, które stworzyli gracze obu zespołów zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2 i co za tym idzie świetnym debiutem w roli trenera gospodarzy Aleksandra Stachowiaka! Początek spotkania to wzajemne badanie się zespołów na co stać ich w tym dniu. Jednak na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście, kiedy to defensorom Pelikana "urwał" się Krystian Antczak i pokonał Patryka Szafrana. Gospodarze podrażnieni takim obrotem spraw rzucili się do odrabiania strat. Nieustanne ataki miejscowych przyniosły skutek w postaci bramki Macieja Białasa, który wygrał przebitkę i strzałem po krótkim rogu doprowadził do remisu. Kolejne słowo należało również dla gospodarzy. Grający świetne zawody wychowanek Pelikana - Patryk Stachowiak wygrał pozycje w polu karnym gości i został powalony przez defensora Olimpii. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna, rzut karny dla miejscowych.....Pewnym egzekutorem okazał się Andrzej Stefański. Do przerwy mieliśmy wynik 2:1. dla Pelikana.

Po przerwie to jakby goście lepiej weszli w mecz i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Jednak gospodarze grali dobrze w defensywie, a prym wiódł kapitan zielono - czarnych Hubert Świątnicki. Jednak trzeba przyznać, iż gospodarzom sprzyjało szczęście. Pierwszy raz po strzale głową napastnika gości piłka odbiła się od słupka i wpadła....w "koszyczek" Patryka Szafrana. Chwilę później goście po strzale z dystansu trafili w słupek. Jednak to Pelikan rozegrał zabójczą akcję. Przebitkę wygrał wprowadzony Przemek Wiśniewski, Andrzej Stefański zagrał klepkę z Kubą Januchowskim, a akcję strzałem lewą nogą wykończył Dawid Połatyński. Strzał "Dawidka" obił poprzeczkę gości a skuteczną dobitką popisał się Kuba Januchowski. W końcówce doświadczeni gracze Pelikan wybijali z uderzenie gości. jednak Ci nie dawali za wygraną i w 94 minucie Krystian Antczak zdobył bramkę kontaktową. Jednak to było za mało na Pelikana i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:2. Brawo dla wszystkich zawodników oraz trenera, który zalicza obiecujący debiut. Po prostu....BRAWO DRUŻYNA !!! Zmniejszamy stratę do wicelidera do czterech punktów i jedziemy dalej! Podczas meczu odbyła się także zbiórka na rzecz pomocy dla Daniela Miętkiewicza. O "efektach" zbiórki poinformujemy wszystkich już na początku przyszłego tygodnia. Już teraz jednak dziękujemy za dobre serca. Dziękujemy również naszym dzisiejszym rywalom, którzy czynnie przyłożyli się do dzisiejszej zbiórki. DZIĘKUJEMY!

Skład Pelikana Niechanowo: Szafran, Stachowiak, Jackowiak, Świątnicki, Polus, Januchowski (Jankowski), Połatyński, Waluszyński, Stefański ( Wachowski), Białas (Pietrzkiewicz), Kościański (WIśniewski). Ponadto: Gawłowski, Kowalski, Matysiak.