Pelikan Niechanowo zwycięża z Jurandem i plasuje się na czele tabeli

2017-08-27

Drugie zwycięstwo odnieśli seniorzy Pelikana Niechanowo w drugiej kolejce ligowej nowego sezonu w poznańskiej klasie A grupie 1, którzy w sobotę 26 sierpnia w Owińskach wygrali mecz z Jurandem Koziegłowy 4:2.

Było to zwycięstwo pewne i zasłużone, choć zielono - czarni nie ustrzegli się prostych błędów w defensywie, tracąc dwie bramki. Strzelanie w Owińskach rozpoczął w 13 minucie zastępujący na szpicy Zbyszka Kościańskiego - Jakub Januchowski, a asystę zaliczył debiutujący w zespole Alan Polus. W 32 minucie zrobiło się 2:0 dla gości, a na listę strzelców wpisał się Patryk Waluszyński, dla którego był to premierowy gol w zielono - czarnych barwach. Waluszyńskiemu  asystował Dawid Połatyński, który w drugim meczu zalicza drugą skuteczną asystę. Niestety po tej bramce w szeregach Pelikana nastąpiło drobne rozluźnienie, co wykorzystali gospodarze. Po stracie w środku pola strzałem z dystansu Patryka Szafrana pokonał jeden z zawodników miejscowych. Wynikiem 2:1 dla przyjezdnych zakończyła się pierwsza odsłona sobotniego spotkania. Po zmianie stron zielono-czarni drugą połowę w Owińskach z Jurandem Koziegłowy rozpoczęli z wysokiego "C", którzy ponownie wyszli na trzybramkowe prowadzenie za sprawą Macieja Białasa, którego obsłużył Andrzej Stefański. Dosłownie chwilę później na 4:1 podwyższył niezawodny Przemek Wiśniewski, który podobnie jak Kuba Januchowski zdobył swoją drugą bramkę w sezonie i losy meczu praktycznie były rozstrzygnięte. W końcówce jeszcze gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki na 4:2 po wykonywanym rzucie wolnym, jednak to Pelikan kontrolował spotkanie i ponownie pewnie zgarnął komplet punktów wygrywając sobotnią wyjazdową potyczkę piłkarską. Po tym zwycięstwie zespół z Niechanowa prowadzi w tabeli poznańskiej klasie A grupy z kompletem sześciu oczek.

Skład Pelikana: Szafran, Stupczyński, Świątnicki, Waluszyński, Białas, Wiśniewski (Wachowski), Połatyński, Stefański, Pietrzkiewicz (Staszewski), Polus, Januchowski. Ponadto: Gawłowski.

Następne spotkanie Pelikan Niechanowo, rozegra na własnym trenie w sobotę 2 września kiedy to o godzinie 16.30 podejmować będzie Phytopharm Klęka.

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Pelikan Niechanowo 2 6 2 0 0 7-2 1 0 0 3-0 1 0 0 4-2
2.  IKP Olimpia Poznań 2 6 2 0 0 5-0 1 0 0 3-0 1 0 0 2-0
3.  Phytopharm Klęka 2 4 1 1 0 3-2 1 0 0 2-1 0 1 0 1-1
4.  Clescevia Kleszczewo 1 3 1 0 0 4-2 1 0 0 4-2 0 0 0 0-0 1 3 1 0 0 4-2
5.  Polonia II Środa Wielkopolska 1 3 1 0 0 3-1 1 0 0 3-1 0 0 0 0-0 1 3 1 0 0 3-1
6.  Lider Swarzędz 2 3 1 0 1 4-4 0 0 0 0-0 1 0 1 4-4 2 3 1 0 1 4-4
7.  Piast Łubowo 2 3 1 0 1 7-3 1 0 0 6-1 0 0 1 1-2
8.  Czarni Czerniejewo 2 3 1 0 1 10-5 1 0 0 9-2 0 0 1 1-3 1 0 0 0 1 1-3
9.  Maratończyk Brzeźno 2 3 1 0 1 2-3 0 0 1 0-2 1 0 0 2-1 1 0 0 0 1 0-2
10.  Pogoń Książ Wielkopolski 2 1 0 1 1 3-10 0 1 0 1-1 0 0 1 2-9
11.  Stella Luboń 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0-0 0 0 0 0-0
12.  Lechita Kłecko 2 0 0 0 2 1-5 0 0 1 1-2 0 0 1 0-3
13.  Kłos II Zaniemyśl 2 0 0 0 2 0-5 0 0 1 0-2 0 0 1 0-3