Pelikan pożegnał się z Pucharem Polski

2015-11-21

Piłkarze Pelikana na własne życzenie pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski. Podopieczni Sławomira Majaka zremisowali w regulaminowym czasie gry z Polonią Środa Wlkp. 2:2, ale gorzej wykonywali rzut karne.

W pierwszej połowie meczu do którego doszło w sobotnie przedpołudnie 21 listopada na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, niewiele interesującego działo się pod obiema bramkami. Gra była raczej wyrównana i na przerwę obie jedenastki schodziły z bezbramkowym remisem. Druga odsłona rozpoczęła się od gola dla zielono-czarnych. W 51 minucie po podaniu Jacka Figaszewskiego Krzysztof Wolkiewicz skierował piłkę do pustej bramki i niechanowianie prowadzili 1:0. W 65 minucie w polu karnym Polonii faulowany był Marcin Trojanowski i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Tomasz Bzdęga i wydawało się, że Pelikan awans do kolejnej fazy ma na wyciągnięcie ręki. Jednak wraz ze zdobyciem drugiego gola podopieczni Sławomira Majaka "stanęli" oddając całkowicie inicjatywę średzianom. Trzy minuty później nieodpowiedzialne zachowanie w bocznej strefie boiska zakończyło się centrą w pole karne Pelikana gdzie gola kontaktowego zdobył Igor Jurga. Na sześć minut przed końcem meczu poloniści zasłużenie wyrównali. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego skutecznym uderzeniem głową zakończył Radosław Barabasz. W regulaminowym czasie pojedynek zakończył się remisem 2:2, a o awansie ekipy prowadzonej przez Mariusza Bekasa zdecydowały rzut karne. Damian Zamiar niestety nie obronił ani jednego strzału, a Adrian Lis w siódmej serii zapobiegł utracie gola po strzale Michała Steinke i to nasz trzecioligowy rywal mógł odtańczyć taniec radości.

Bramki: Krzysztof Wolkiewicz (51), Tomasz Bzdęga (65 z karnego) - dla Pelikana, Igor Jurga (68), Radosław Barabasz (84) - dla Polonii

Sędziowali: Tomasz Nowicki, Michał Arentewicz, Maciej Gorynia i Michał Szmytke (Poznań)

Widzów: 100

"Pelikan": Zamiar - Oczkowski, Steinke, Maksymiv, Otuszewski - Trojanowski (70 Drzewiecki, 88 Buszta), Figaszewski, Budzyń, Roszak, Wolkiewicz - Bzdęga (80 Zagdański)

Żółte kartki: Oczkowski, Figaszewski (Pelikan)