Pelikan remisuje w pierwszym sparingu w Łomży z Olimpią Zambrów!

2016-01-27

Remisem 2:2 zakończył się środowy mecz sparingowy Pelikana NIechanowo z drugoligową Olimpią Zambrów. Był to pierwszy test mecz zielono-czarnych w tym roku i na dodatek został on rozegrany w ramach zgrupowania w Łomży, na którym przebywają piłkarze Pelikan minionego od piątku do najbliższej soboty.

Trzy bramki w tym spotkaniu padły w pierwszych trzech kwadransach. Po wyrównanym początku, jako pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 17 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego w naszym polu karnym przeciął jeden z trzech zawodników testowanych w Olimpii i nie dał szans Damianowi Zamiarowi. Czternaście później niechanowianie wykonywali rzut rożny, po tym jak bramkarz miejscowych wybił futbolówkę poza plac gry po ładnym strzale Dawid Retlewskiego. Najwyżej do dośrodkowania wyskoczył Daniel Ciach, a zamieszanie pod bramką Bartosza Konckiego wykorzystał Dominik Drzewiecki strzelając z bliska do siatki. Tuż przed przerwą zambrowianie ponownie wyszli na prowadzenie. Centra z lewej strony boiska przeszła nasze całe pole karne, a zamykający akcję Mariusz Gogol ustalił wynik pierwszej odsłony na 2:1 dla Olimpii.
Druga połowa rozpoczęła się pomyślnie dla zielono-czarnych. W 54 minucie bardzo ładnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Łukasz Zagdański, który doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach wielu okazji podbramkowych nie oglądaliśmy. Najlepszej pod bramką Olimpii nie wykorzystał Adrian Buszta, który przestrzelił nad poprzeczką.
Ostatecznie środowy test mecz zakończył się remisem 2:2, a trener Majak dał pograć prawie całej swojej kadrze przebywającej na obozie w Łomży po 45 minut, jednocześnie bardzo mocno mieszając w składzie. Nie zagrał dzisiaj jedynie kontuzjowany Marcin Trojanowski, natomiast debiut w piłce seniorskiej zaliczył niespełna szesnastoletni Jacek Nowak.

Bramki: Dominik Drzewiecki (31), Łukasz Zagdański (54) – dla Pelikana, zawodnik testowany (17), Mariusz Gogol (43) – dla Olimpii

„Pelikan”: Damian Zamiar (46 Patryk Borowczak) – Jacek Nowak (46 Hubert Oczkowski), Michał Steinke (46 Taras Maksymiv), Daniel Ciach (46 Przemysław Otuszewski), Bartosz Ciarkowski (46 Damian Garstka) – Dominik Drzewiecki (46 Adrian Buszta), Dawid Radomski (46 Jacek Figaszewski), Mateusz Roszak (46 Dawid Przybyszewski), Jakub Budzyń (46 Tomasz Bzdęga), Krzysztof Wolkiewicz (46 Mateusz Kaczor) – Dawid Retlewski (46 Łukasz Zagdański)

„Olimpia”: Bartosz Koncki (46 Piotr Czapliński) - Mariusz Dzienis (46 Patryk Stypułkowski), Mariusz Gogol, Łukasz Piłatowski (46 Tomasz Porębski), Wojciech Dziemidowicz (46 zawodnik testowany) - Michał Hryszko, Michał Kuczałek, Robert Tunkiewicz (46 Arkadiusz Mroczkowski), Przemysław Jastrzębski, Dominik Lemanek (46 Karol Buzun), zawodnik testowany (60 Mateusz Jastrzębski)

Pelikan Niechanowo

Od redakcji:

Wprawdzie zawodnicy Pelikana przebywają na obozie w Łomży, ale sparing z Olimpią rozegrali na  boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zambrowie. Dla obu zespołów była to pierwsza konfrontacja w historii. Dla Pelikana także pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Zambrowianie wcześniej rozegrali dwa mecze kontrolne pokonując u siebie pierwszoligowe Wigry Suwałki 1:0 i trzecioligowy Znicz Biała Piska 2:1. Zespół z Niechanowa okazał się więc pierwszym, który zatrzymał Olimpię w zwycięskim marszu w ramach przygotowań do rundy wiosennej.