Pelikan stłamsił Pogoń Książ Wlkp.

2018-10-02

Kolejne zwycięstwo zanotował na swoim koncie zespół Pelikana Niechanowo, który w ramach siódmej kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 w ostatnią niedzielę września spokojnie uporał sie 3:0 z Pogonią Książ Wielkopolski. Tym samym zielono - czarni zrewanżowali sie za wiosenną, wyjazdową porażkę.

Do kadry Pelikana powrócili kontuzjowani wcześniej zawodnicy Hubert Świątnicki oraz Patryk Szafran. Dla tego drugiego był to pierwszy raz w tym sezonie, po kontuzji stawu skokowego. Obaj jednak ostatecznie zostali oszczędzeni przez trenera Łukasika i nie wystąpili w tym meczu. Zabrakło natomiast chorego Kacpra Pawlaka, Łukasza Błaszaka, który zmaga się z urazem pleców oraz z powodów prywatnych Andrzeja Stefańskiego.

Po przerwie istne dejavu. W 50 minucie strzałem z dystansu wynik podwyższył ponownie Kruczyński. To był fragment meczu totalnie zdominowany przez gospodarzy, którzy poszli za ciosem. Po składnej akcji zespołu na trzybramkowe prowadzenie wyprowadził Pelikana Patryk Jarzyński, który strzałem z 10 metra uzyskał swoje premierowe trafienie ligowe w zielono - czarnych barwach. Mimo jeszcze kilku dogodnych szans m.in. Filipa Kruczyńskiego czy Zbigniewa Kościańskiego wynik nie uległ już zmianie. Pelikan z kompletem 21 punktów zajmuje drugą lokatę ustępując bilansem bramek Meblorzowi Swarzędz. Trzeci jest Piast Łubowo, z którym zielono - czarni zmierzą się już za tydzień. Zaczyna się prawdziwa gra...

Skład Pelikana Niechanowo: Bartosz Jaworski, Przemysław Wiśniewski (Mateusz Pawłowski), Tomasz Winkel, Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Jakub Januchowski (Dawid Zamiara), Patryk Waluszyński, Dawid Połatyński (Adrian Kurek), Patryk Jarzyński, Filip Kruczyński, Patryk Jankowski (Zbigniew Kościański). Ponadto: Patryk Szafran, Hubert Świątnicki.