Pełna hala ludzi i wygrana koszykarzy MKK w najważniejszym meczu sezonu !

2015-04-01

W sobotę 28 marca, na hali 2 LO przy ulicy Łubieńskiego, MKK Gniezno podejmowało drużynę Basketu Konin.

Przed samym spotkaniem, było już wiadome, że będzie to najważniejszy mecz sezonu, zarówno dla gnieźnian jak i zawodników z Konina. Stawką był awans do półfinału gier barażowych o 2 ligę. Zwycięzca zapewniał sobie udział w turnieju. Całe trybuny zostały wypełnione już na pół godziny przed meczem, a z każdą minutą kibiców jeszcze przybywało. Obie ekipy były skoncentrowane na celu od samego początku spotkania, ale to MKK lepiej weszło w mecz zaliczając "run" 7-0. Pierwsze punkty koninianie zdobyli dopiero w 4 minucie meczu. Gnieźnianom udało się wygrać pierwszą kwartę 22-13. Druga odsłona to wymiana ciosów, gdzie przewaga cały czas oscylowała w okolicach 10 pkt, co sprawiło, że na przerwę schodziliśmy przy wyniku 45-34. Kluczowa dla całego spotkania okazała się 3 kwarta, w której zawodnicy MKK odskoczyli przeciwnikom już nawet na ponad 20pkt, ale ostatecznie przed ostatnią częścią na tablicy widniał wynik 67-49. W tym momencie wszystko było już raczej jasne. Gospodarze, nie dali wyrwać sobie już tego zwycięstwa, kontrolując przebieg spotkania do końca (86-68). Dla MKK punktowali: Golasiński 26, Konowalski 14, Dobrzycki 11, Kafarski 10, Szkopiński 9, Guilherme 8, Nowakowski 4, Kujawski 2, Małecki 2, Szajdziński

Wielka feta zaczęła się zaraz po końcowym gwizdku. Tłumnie zgromadzeni kibice, którzy ponownie byli klasą samą w sobie, długo oklaskiwali zawodników, a ci nie pozostali im dłużni. Cieszy zaangażowanie zawodników, którzy zdają sobie sprawę z tego, że to dopiero mały krok. Najcięższe zadanie dopiero przed nimi. Pozostało 2 tygodnie do turnieju barażowego i wiele pracy przed koszykarzami z pierwszej stolicy. Najlepszy wynik w historii klubu stał się faktem. MKK Gniezno będzie walczyć w barażach o 2 ligę, które odbędą się 10-12 kwietnia. Szczegóły z kim i gdzie przyjdzie się zmierzyć wkrótce.