Pełna rehabilitacja Czarnych Czerniejewo za ubiegłotygodniową porażkę w Stęszewie

2022-03-27

Drugie spotkanie z rundy rewanżowej wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 2 sezonu 2021/2022 mają za sobą seniorzy drużyny Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 26 marca zespół z Czerniejewa prowadzony przez duet trenerski Jakub Cierpiszewski i Mateusz Kuliński, udał się do Grodziska Wielkopolskiego gdzie w ramach 17 kolejki ligowej podejmowany był przez zespół miejscowej Naszej Dyskoboli. Po ubiegłotygodniowej porażce wyjazdowej na inaugurację rundy rewanżowej Czarnych Czerniejewo, z liderem swojej grupy Lipnem Stęszew w stosunku 2:0. Czerwono-czarni udawali się do Grodziska Wielkopolskiego z tylko jednym celem spotkanie zakończyć zwycięstwem a co za tym idzie zrehabilitować się za porażkę w Stęszewie. Przed tym spotkaniem było wiadomo że faworytem tej potyczki piłkarskiej są gospodarz grający na własnym trenie i przed własną publicznością. Boisko jednak to wszystko zweryfikowało i mecz mimo że od 15 minuty prowadzili gospodarze 1:0 i wynik ten utrzymał się do przerwy po bramce zdobytej przez Krystiana Koszuta zakończyło się zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 2:1. Czerwono-czarni komplet trzech punktów zapewnili sobie w drugiej połowie sobotniego meczu, która przebiegała pod ich dyktando. W 54 minucie padł gol dla drużyny z Czerniejewa wyrównujący stan meczu 1:1. W polu karnym gospodarzy faulowany był Daniel Bartkowiak i sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nic innego jak wskazanie na wapno oddalone od bramki Naszej Dyskoboli na 11 metrze. Pewnym egzekutorem rzutu karnego w ekipie Czarnych Czerniejewo okazał się sam poszkodowany, który zdobytą bramką doprowadził do remisu a co za tym idzie spotkanie rozpoczęło się od nowa. Czerwono-czarni swoje zwycięstwo mimo kilku okazji do zdobycia kolejnych bramek mieli do końca meczu przypieczętowali w 66 minucie. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodarzy przez Patryka Krzyżanowskiego piłkę do bramki gospodarzy uderzeniem głową z 5 metra wpakował w ekipie z Czerniejewa –Patryk Buczkowski, który w 46 minucie zmienił na boisku Mikołaja Chmielinę. W tym momencie było 2:1 dla Czarnych Czerniejewo. I mimo że jak wspominaliśmy wcześniej Czarni, mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia swojego prowadzenia to wynik nie uległ już zmianie. I Czarni Czerniejewo, wygrali mecz z Naszą Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski w stosunku 2:1.

Teraz zespół z Czerniejewa czeka kolejne spotkanie mistrzowskie z rundy rewanżowej i to trzecie z kolei wyjazdowe. W sobotę 2 kwietnia czerwono-czarni udadzą się do Przyprostyni gdzie o godzinie 15.30 podejmowani będą przez zespół miejscowego Płomienia.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcel Rembowicz, Mikołaj Chmielina (46’ Patryk Buczkowski), Kuba Cierpiszewski, Kacper Łabędzki, Piotr Cyrulewski, Daniel Bartkowiak, Krzysztof Pawlowski, Patryk Malinger, Patryk Krzyżanowski, Bartek Staszewski, Kacper Boczkowski (90’ Mateusz Kuliński)