Pełna rehabilitacja Mieszka Gniezno w Margoninie

2014-08-16

Piłkarze Mieszka Gniezno, występujący w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej, w sobotę 16 sierpnia w ramach drugiej kolejki nowego sezonu udali się do Margonina, gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Leśnika.

Spotkanie zakończyło się pełnym sukcesem podopiecznych Przemysława Urbaniaka, którzy pokonali zdecydowanie swojego rywala aż 5:0 prowadząc do przerwy z drużyną z Margonina już 2:0. Tą wygraną mieszkowcy w pełni zrehabilitowali się po ubiegło tygodniowej dotkliwej porażce, odnotowanej przed własną publicznością w meczu inauguracyjnym nowy sezon w rozgrywkach czwartoligowych, kiedy to ulegli Lubuszaninowi Trzcianka aż 6:1. Wróćmy jednak do przebiegu sobotniego spotkania, które od pierwszych jego minut aż do samego końca przebiegało pod dyktando zespołu z grodu Lecha. Gnieźnianie, prowadzenie w meczu objęli dopiero po dwóch kwadransach gry. Bramkarza z Margonina – Mateusza Janiszewskiego pokonał Wojciech Gąsiorowski, pakując piłkę do bramki gospodarzy z 10. metra po wcześniejszym dograniu jej przez Andrzeja Stefańskiego. Osiem minut później czyli w 38 minucie mieszkowcy prowadzili z swoim rywalem już 2:0. Tym razem gola na swoim koncie zapisał Krzysztof Jackowiak, który piłkę w bramce Margonina umieścił po uderzeniu jej z 16. metra, po wcześniejszym egzekwowanym rzucie rożnym przez Andrzeja Stefańskiego. A że więcej bramek w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie padło to  pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Mieszka Gniezno.

Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowy spotkania podopieczni Przemysława Urbaniaka, mogli zdobyć trzeciego gola. Andrzej Stefański, w 58 minucie próbował umieścić piłkę w bramce z Margonina posyłając ją golkiperowi gospodarzy Mateuszowi Janiszeskiego z 16. metra za przysłowiowy ,,kołnierz”. Bramkarz z Margonina jednak nie dał się zaskoczyć i wyłapał piłkę ratując tym samym swój zespół od utraty trzeciej bramki. To co nie udało się Stefańskiemu w 58 minucie udało się 60 minucie. Pomocnika Mieszka Gniezno, po błędzie linii defensywnej gospodarzy obsłużył Wojciech Gąsiorowski a ten z 5. meta wpakował piłkę do pustej bramki Margonina. W tym momencie mieszkowcy prowadzili 3:0. W 80 minucie Mieszko Gniezno, prowadziło już w Margoninie z gospodarzami meczu 4:0. Na listę strzelców w drużynie gnieźnieńskiej wpisał się wprowadzony do gry za Andrzeja Szymańskiego w 65 minucie Daniel Szymański. Napastnik Mieszka Gniezno, pokonał golkipera miejscowych uderzając piłkę z 8. metra po wcześniejszym jej dograniu w pole karne gospodarzy przez Dawida Łuckiego. Ten sam zawodnik w 83 minucie  był  autorem piątego gola dla Mieszka Gniezno. Po podaniu prostopadłym od Łukasza Mokrzyckiego z własnego pola karnego i indywidualnej akcji  Daniel Szymański golkipera z Margonina, pokonał w sytuacji sam na sam umieszczając piłkę w jego bramce z 12. metra. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 5:0, chociaż gnieźnianie mogli zdobyć w końcówce meczu jeszcze jednego gola. W 86 minucie Daniel Szymański, mógł ustrzelić przysłowiowego hat-tricka jednakże po dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Damiana Garstkę z bliskiej odległości uderzeniem z głowy posłał ją w słupek bramki Margonina.

W najbliższą sobotę 23 sierpnia drużyna Mieszka Gniezno, rozegra kolejne swoje spotkanie. Mieszkowcy tego dnia na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmować będą Iskrę Szydłowo. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 16.00.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Krzysztof Jackowiak, Robert Pepliński, Łukasz Mokrzycki, Dariusz Urbaniak (65’ Patryk Waluszyński), Wojciech Gąsiorowswki (80’ Dawid Łucki),Damian Garstka, Marcin Nowak (80’ Michał Bojarski), Mikołaj Zawadka, Alan Polus, Andrzej Stefański (65 Daniel Szymański)