Pewna wygrana Basketek z Łotyszkami

2023-07-01

W drugim dniu rozgrywanego w Gnieźnie 20 Międzynarodowego Turnieju Koszykówki koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno pewnie i wysoko pokonały w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki łotewski zespół Tukum Sport School.

Pierwsze trafienie w meczu należało do koszykarek z Łotwy. Basketki wyrównały w 2 minucie. Dwie minuty później, Łotyszki prowadziły 6:2. Gnieźnianki odpowiedziały trafieniem Kosmali. W 7 minucie, zawodniczki z Gniezna objęły prowadzenie po trafieniu Kariny Daniuk. Po pierwszej kwarcie Basketki prowadziły 11:9.

Pierwsze punkty dla Basketek w drugiej odsłonie zdobyła Olga Wygryz. W 2 minucie, po ładnej akcji gnieźnianek punkty zdobyła Gabriela Święszkowska. W 6 minucie, dwa punkty do konta Basketek dołożyła Karina Daniuk. Minutę później, koszykarki TS Basket prowadziły już 22:11. Kilkanaście sekund później, po zespołowej akcji zawodniczek z Pierwszej Stolicy, kolejne punkty wpadły na konto Basketek, które prowadziły 27:12. Do przerwy koszykarki z Gniezna prowadziły z Łotyszkami 27:14.

W 2 minucie trzeciej części gry, punkty dla Basketek zdobyła Urszula Kaczmarek. W odpowiedzi, dla zespołu z Łotwy trafiła Skauronska. W 5 minucie, koszykarki z Gniezna prowadziły 33:16. Minutę przed końcem, nieudaną próbę rzutu za trzy podjęła zawodniczka z Łotwy-Zarina. Po trzech kwartach było 37:20 dla Basketek.

Czwarta odsłona to dominacja gnieźnianek, które stopniowo powiększały swoją przewagę. W 6 minucie, Basketki prowadziły 49:24. Kilkanaście sekund później, punkty dla gnieźnianek zdobyła Jastrzębska, a po kilku sekundach zawodniczki TS Basket dołożyły jeszcze „trójkę” i było 55:24. Końcowe fragmenty spotkania to duża ilość fauli w zespole z Łotwy, czego efektem były rzuty dla gnieźnianek. Ostatecznie, koszykarki TS Basket Gniezno pokonały Tukum Sport School z Łotwy 56:24.

TS Basket Gniezno-Tukum Sport School 56:24 (11:9, 16:5, 10:6.19:4)

Składy:
TS Basket Gniezno:
Daniuk, Kaczmarek, Kierzkowska, Jastrzębska, Święszkowska, Wygryz, Kowalska, Kosmala, Kacprowska, Chełminiak, Kozyra, Nowicka, Wiśniewska.

Tukum Sport School: Skauronska, Balklava, Zarina, Alpine, Birzule, Degterjonska, Jakubovska, Fisere, Aispure.