Pewna wygrana juniorów starszych Mieszka-Carbon Gniezno

2013-10-28

Pewnym zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz juniorów starszych Mieszka Gniezno i Vitcovi Witkwo, do którego doszło w niedzielę 27 października na boisku przy ulicy Strumykowej. Biało-niebiescy pokonali 4:0 swoich rówieśników z Witkowa po bramkach Jakuba Januchowskiego, Damiana Pankowskiego, Damiana Garstki i Dawida Łuckiego. A za tydzień gnieźnianie rozegrają najważniejszy mecz jesieni z Unią Swarzędz, który zadecyduje o awansie do Grupy Mistrzowskiej któregoś z tych dwóch zespołów.

Początek meczu okazał się szczęśliwy dla juniorów Mieszka-Carbo bo już w 4 minucie objęli w meczu prowadzenie 1:0. Doskonałym diagonalnym podaniem popisał się Patryk Waluszyński a wychodzący na pozycję strzelecką Jakub Januchowski tylko trącił piłkę i ta znalazła się w bramce gości. Chwilę później nie było już tak wesoło w obozie gospodarzy gdyż z powodu kontuzji boisko musiał opuścić kapitan zespołu Hubert Zacholski. W pierwszej połowie nie padło już więcej bramek choć znakomitą sytuację miał strzelec pierwszej bramki Januchowski a poza tym sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla Mieszka po faulu na Jakubie Denizie.

Druga połowa także rozpoczęła się bramką dla gospodarzy. W 48 minucie obejrzeliśmy koronkową akcję biało-niebieskich. Jakub Deniz w pełnym biegu dośrodkował w pole karne a tam ładnym strzałem bramkarza gości pokonał Damian Pankowski. Kolejne bramki dla gnieźnian padły w 79 i 82 minucie. Najpierw Damian Garstka wykorzystał podanie Jakuba Mruka a następnie Dawid Łucki popisał się ładnym strzałem z dystansu.
Bramek dla juniorów Mieszka mogło być więcej jednak w kilku dogodnych sytuacjach zabrakło skuteczności.

To był już piąty z kolei  mecz bez straty bramki juniorów Mieszka i jeżeli także w ostatnim meczu z Unią Swarzędz i miejmy nadzieję że tą passę podtrzymają także w ostatnim meczu z Unią Swarzędz gdyż to będzie oznaczało awans do Grupy Mistrzowskiej.

Mieszko Gniezno - Vitcovia Witkowo 4-0 ( 1-0 )

bramki: Jakub Januchowski, Damian Pankowski, Damian Garstka, Dawid Łucki

Mieszko Gniezno: Szymon Menz (55 Mikołaj Miczyński) - Dawid Łucki, Hubert Zacholski (12 Jakub Miemietz), Patryk Waluszyński (65 Nikodem Góralski), Miłosz Świstowski - Dominik Jabkiewicz (72 Patryk Miemietz), Damian Garstka, Kamil Pawłowski, Jakub Januchowski - Jakub Deniz (70 Jakub Mruk), Damian Pankowski

Tabela gr.1
1.Mieszko Gniezno                 18
2.Unia Swarzędz                   15
3.Lechia Kostrzyn                  12
4.Vitcovia Witkowo                   3
5.Huragan Pobiedziska             0

Juniorzy Mieszka i Lechii mają do rozegrania po jednym meczu a juniorzy Unii Swarzędz dwa mecze.