Pewna wygrana Mieszka w Szydłowie

2017-08-12

Piłkarze Mieszka nadal są niepokonaną drużyną w grupie północnej IV ligi. W sobotnie popołudnie 12 sierpnia podopieczni Mariusza Bekasa odnieśli drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo pokonując w Szydłowie tamtejszą Iskrę 5:3.

Gnieźnianie przystąpili do tego meczu w roli faworyta i od pierwszej minuty uzyskali przewagę. Jednak niespodziewanie gola zdobyli miejscowi. W 12 minucie Artur Kwiatkowski wykorzystał złe ustawienie defensorów Mieszka i popędził „autostradą” w kierunku bramki Wiktora Beśki, nie dając mu szans na skuteczną interwencję. Zimny prysznic podziałał motywująco na mieszkowców, którzy trzy minuty potem wyrównali stan meczu. Tomasz Bzdęga dośrodkował przed pole karne Arkadiusza Skuzy, a tam odnalazł się Damian Pawlak, który doprowadził do remisu 1:1. W 23 minucie goście wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego błąd popełnił Skuza, który będąc atakowany przez Tomasza Bzdęgę nie złapał futbolówki, a z najbliższej odległości do siatki skierował ją Michał Steinke i beniaminek z Gniezna prowadził 2:1. Podrażnieni stratą gola szydłowianie próbowali szybko kontratakować, co było ich najgroźniejszą bronią w tym spotkaniu, i kilka razy po takich kontratakach kotłowało się w polu karnym Mieszka. W 39 minucie dwójkowa akcja gnieźnian tj. Damiana Pawlaka i Gracjana Goździka doprowadziła do tego, że ten drugi znalazł się tuż przed linią pola karnego sam przed bramką Iskry. Strzał Goździka był mocny oraz precyzyjny i po rękach Skuzy wpadł do siatki po raz trzeci. Wynik pierwszej części ustalił w 44 minucie Pawlak, bardzo pewnie pokonując golkipera Iskry w sytuacji sam na sam. W ten sposób do szatni piłkarze obu ekip schodzili z rezultatem 4:1 dla gości z Gniezna.

O drugiej połowie podopieczni Mariusza Bekasa chcieliby jak najszybciej zapomnieć, gdyż dominował w niej chaos. W 57 minucie tuż przed polem karnym faulowany był jeden z graczy Iskry i arbiter podyktował rzut wolny. Bardzo ładnym i precyzyjnym strzałem popisał się w tym przypadku Paweł Kotowicz i futbolówka wylądowała w samym okienku naszej bramki gnieźnieńskiej. Zrobiło się 4:2 i gospodarze ponownie „poczuli” krew. Na szczęście ich zapędy zastopowała akcja Mieszka z 62 minuty, kiedy to po podaniu Marcina Trojanowskiego wprowadzony po przerwie Tomasz Kaźmierczak pokonał bramkarza gospodarzy. Sześć minut potem, robiący w drugiej części sporo niepotrzebnych błędów arbiter, podyktował w dość kontrowersyjnych okolicznościach rzut karny dla Iskry. Jej pewnym egzekutorem był Mateusz Górny i znowu zrobiło się „gorąco”, bo przewaga Mieszka stopniała do dwóch trafień, a szydłowianie dość łatwo w tej części gry przedostawali się w okolice pola karnego gnieźnian, co różnie mogło się skończyć. Ostatecznie jednak już żadnej z ekip nie udało się znaleźć drogi do siatki i mecz zakończył się wynikiem w hokejowych rozmiarach 5:3 dla Mieszka.

Po tej wygranej gnieźnianie mają na swoim koncie komplet sześciu punktów zdobytych w dwóch wyjazdach. A już we wtorek 15 sierpnia drużynę Mieszka Gniezno, czeka pierwszy mecz na stadionie przy ulicy Strumykowej. O godzinie 17.00 rywalem mieszkowców będzie Unia Swarzędz.

Bramki: Damian Pawlak 2x (15, 44), Michał Steinke (23), Gracjan Goździk (39), Tomasz Kaźmierczak (62) – dla Mieszka, Artur Kwiatkowski (12), Paweł Kotowicz (57), Mateusz Górny z karnego (68) – dla Iskry

„Mieszko”: Wiktor Beśka – Dawid Urbaniak (46 Tomasz Kaźmierczak), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski – Marcin Trojanowski, Dawid Radomski (58 Marcin Tomaszewski), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz – Damian Pawlak

Żółte kartki: Tomasz Bzdęga, Marcin Trojanowski, Damian Pawlak (Mieszko)

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Warta Międzychód 2 6 2 0 0 7-0 1 0 0 4-0 1 0 0 3-0
2.  Mieszko Gniezno 2 6 2 0 0 8-3 0 0 0 0-0 2 0 0 8-3
3.  Grom Plewiska 1 3 1 0 0 8-1 0 0 0 0-0 1 0 0 8-1
4.  Tarnovia Tarnowo Podgórne 1 3 1 0 0 4-0 1 0 0 4-0 0 0 0 0-0 1 3 1 0 0 4-0
5.  Orły Pniewy 1 3 1 0 0 3-0 1 0 0 3-0 0 0 0 0-0 1 3 1 0 0 3-0
6.  Sparta Oborniki 2 3 1 0 1 4-2 0 0 0 0-0 1 0 1 4-2 1 0 0 0 1 0-2
7.  Lubuszanin Trzcianka 2 3 1 0 1 4-4 1 0 0 4-0 0 0 1 0-4 2 3 1 0 1 4-4
   Unia Swarzędz 2 3 1 0 1 4-4 0 0 0 0-0 1 0 1 4-4 1 0 0 0 1 0-3