Pewna wygrana MKS MOS w Lubinie!

2013-11-07

W środę tj. 6 listopada piłkarki ręczne MKS MOS rozegrały awansem mecz w ramach VI kolejki spotkań o Mistrzostwo II ligi kobiet. Tym razem udały się na mecz wyjazdowy na Dolny Śląsk, aby tam zmierzyć się z rezerwami ekstraklasowej drużyny MKS Zagłębia Lubin. Gnieźnieński team przystąpił do tej konfrontacji bez kilku kluczowych, doświadczonych zawodniczek (względy zdrowotne). Swoją szansę gry dostały ponownie młode zawodniczki (juniorki młodsze).

Dziewczęta z Gniezna podeszły do tego spotkania skoncentrowane i zdeterminowane, choć sam początek spotkania należał do miejscowych. To one objęły szybko prowadzenie a później podwyższyły je o kolejne trafienie. Mogły nawet prowadzić wyżej ale nie wykorzystały rzutu karnego, którego wybroniła wspaniale dysponowana tego dnia Daria Tarczyńska. Gnieźnianki dopiero w 7’ meczu trafiają do bramki przeciwniczek za sprawą celnie wykończonej kontry Marty Jerzakowskiej. W 10’ MKS MOS wychodzi na prowadzenie w tych zawodach za sprawą dwóch kolejno zdobytych bramkach Karoliny Chojnackiej. Lubinianki szybko wyrównały ale dziewczyny z Gniezna szybko im się zrewanżowały i ponownie wyszły na prowadzenie. W 13’ było 5:4 dla MKS MOS. Od tego momentu na parkiecie niepodzielnie dyktowały warunki dziewczęta z Pierwszej Stolicy. Obrona zespołu z Grodu Lecha była nie do sforsowania a wyprowadzane kontry wręcz zabójcze. Lubinianki starały się jak mogły ale nic nie mogły zdziałać. Do końca tej części meczu gnieźnianki nie pozwoliły sobie rzucić żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem MKS MOS Gniezno 13:4.
W drugiej części meczu podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka kontrolowały sytuację na parkiecie. Pomału przewaga gnieźnianek wzrastała. Ostatecznie MKS MOS pokonuje pewnie w wyjazdowym spotkaniu MKS Zagłębie II Lubin 28:13.
Dziś słabych punktów w drużynie z Gniezna po prostu nie było. Każda przebywająca na parkiecie (a zagrały wszystkie desygnowane na te zawody) stawała na wysokości zadania.

 

Serdecznie gratulujemy!

  

Trenerzy z Gniezna:

- W naszej bramce rewelacyjnie spisywała się Daria Tarczyńska, która wręcz zamurowała nasza bramkę. Bardzo dobre zawody rozegrała również Marta Jerzakowska. Pozostałym dziewczynom należą się przede wszystkim słowa uznania za pracę w obronie, za nieustępliwość i wolę zwycięstwa, którą było widać dzisiaj na boisku. Fajnie że te młodsze dziewczęta mogą u boku starszych zdobywać doświadczenie, choć akurat dzisiaj tych starszych zawodniczek dużo nie było. Ale coraz lepiej i pewniej sobie radzą. Tego nabieranego doświadczenia nikt im nie odbierze. No i mamy kolejny debiut zwieńczony bramkami.
    

MKS MOS Gniezno: Daria Tarczyńska i Lidia Kobyłecka – bramkarki, oraz Marta Jerzakowska (9), Ewa Zimna (1), Karolina Chojnacka (4), Agata Wachowska (2), Kamila Stankiewicz (1), Katarzyna Tomaszewska (5), Marta Giszczyńska (2), Paulina Poltaszewska (2), Marta Wojtkowiak (2), Kinga Kapczyńska, Ewelina Trojanowska i Kornelia Szukalska.

MKS Zagłębie Lubin: M. Sarno (1), K. Brenkus (1), P. Rippel (1), J. Walczak (7), A. Łuczkowska (1) i B. Struta (2).
 

Kolejne spotkanie MKS MOS także rozegra na wyjeździe. 17 listopada podejmowany będzie przez MKS Victorię Świebodzice.

 

Roman Solarek/Foto archiwum SG

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,pewna-wygrana-mks-mos-w-lubinie.html