Pewna wygrana ,,Orłów” z Eneą Basket Poznań

2024-01-18

W środę 17 stycznia kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek 2 ligi PZKosz grupy A trwającego sezonu rozegrali koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno.

Po ostatniej porażce wyjazdowej w Inowrocławiu z jednym z faworytów do awansu do Suzuki 1. Ligi, miejscową Notecią drużyny Sklep Polski MKK Gniezno w stosunku 80:67. Okazja do rehabilitacji dla gnieźnieńskich „Orłów” ażeby wrócić na zwycięską ścieżkę nadążyła się właśnie w środę kiedy to zespół prowadzony przez Arkadiusza Konowalskiego w Hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie, podejmował w meczu rewanżowym trwającego sezonu 2023/2024 młody zespół koszykarzy Enei Basket Poznań. Przypomnijmy że w trzeciej kolejce pierwszej rundy sezonu zasadniczego gnieźnianie wygrali spotkanie z poznańskim Basketem 84:65, a najlepiej punktującymi zawodnikami w naszym zespole okazali się Dariusz Dobrzycki i Mikołaj Czyż z dorobkiem 19 punktów. Przed środowym rewanżem wszyscy liczyli że zespołowi Sklep Polski MKK Gniezno, również i tym razem uda się dopisać po tym spotkaniu komplet dwóch punktów do ligowej tabeli. Wszyscy, którzy na to liczyli to się nie przeliczyli gdyż podopieczni Arkadiusza Konowalskiego odprawili swojego rywala z kwitkiem do domu pokonując zespół koszykarzy Enei Baslet Poznań trzynastoma oczkami 85:72. Przechodząc jednak do konkretów to pierwsza  część meczu była mocno wyrównana lecz zakończyła się ona dwunastopunktową wygraną gnieźnian 46:34. Pierwszą kwartę podopieczni Arkadiusza Konowalskiego wygrali 21:18 a drugą 25:12. W kolejnych minutach drugiej części środowego spotkania gnieźnieńskie ,,Orły” nad młodzieżą Enei Basket Poznań budowali przewagę, która sięgnęła po wygranej trzeciej kwarcie 23:16 nawet do 19 punktów. W czwartej jednak kwarcie gościom z Poznania udało się zredukować stratę punktową do 13 oczek co spowodowało że ta kwarta zakończyła się wygraną zespołu Enei Basket w stosunku 22:16. Przegrana czwarta kwarta w środowym meczu przez podopiecznych Arkadiusa Konowalskiego nie wpłynęła na końcowy jednak wynik spotkania gdyż Sklep Polski MKK Gniezno, odniósł trzynaste zwycięstwo w sezonie pokonując młodzież Enei Basket Poznań w stosunku 85:72. Po wygranym środowym meczu podopieczni Arkadiusza Konowalskiego w ligowej tabeli plasują się na piątym miejscu z zdobytymi 31 punktami wywalczonymi po 13 zwycięstwach i 5 porażkach.

Teraz koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezna, czeka spotkanie wyjazdowe na które udadzą się w środę 24 stycznia do Spotu gdzie będą podejmowani przerz zespół rezerw miejscowego Trefla.

Sklep Polski MKK Gniezno – Enea Basket Poznań 85:72 (21:18, 25:16, 23:16, 16:22)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobywali: Mikołaj Czyż -21, Dariusz Wietrzyński – 18, Hubert Konowalski – 12, Piotr Leśniczak -11, Artur Kozłowski -10, Maciej Gorzelny – 5, Michał Szydłowski – 2, Yehor Martynenko -2

Punkty dla Enei Basket Poznań zdobyli: Rafał Szpakowski – 20, Wiktor Paczkowski – 20, Mateusz Roszczka – 11, Filip Drzazga – 6, Michał Tomaszewski -5, Janusz Kluj – 5, Aleks Najder – 5