Pewna wygrana Pelikana Niechanowo w kolejnym sparingu

2019-03-03

Trzeci mecz sparingowy ma za sobą zespół Pelikana Niechanowo, który tym razem w ramach zimowych przygotowań podejmował w Gnieźnie w sobotę 2 marca przedstawiciela poznańskiej B - klasy, zespół WKS Owieczki. Podopieczni Damiana Łukasika spokojnie rozprawili się ze swoim rywalem, zwyciężając gładko 3:0.

Mecz rozegrany był systemem 3 x 30 minut, aby każdy z trzech bramkarzy Pelikana mógł proporcjonalnie wystąpić w tym test - meczu. Strzelanie rozpoczęło się w 12 minucie, kiedy to błąd defensywy zespołu z Gminy Łubowo wykorzystał Filip Kruczyński i wyprowadził zielono - czarnych na prowadzenie. W 25 minucie ręką we własnym  polu karnym zagrał defensor z Owieczek i podyktowany rzut karny pewnie na bramkę ponownie zamienił Kruczyński. W ostatniej akcji pierwszej odsłony Pelikan podwyższył prowadzenie. Dobrze piłkę z linii defensywnej wyprowadził Dawid Kustra, uruchomił prostopadłym podaniem Kubę Januchowskiego, a ten wygrał pojedynek "oko w oko" z golkiperem WKS-u. W pierwszej odsłonie zespół Owieczek raz poważnie zagroził bramce niechanowskiej, lecz Adrian Łucki przegrał pojedynek sam na sam z Patrykiem Szafranem. Jak się w konsekwencji okazało wynik meczu został ustalony już w pierwszych 30 minutach. W kolejnych dwóch tercjach tego spotkania trener Łukasik dokonywał rotacji na poszczególnych pozycjach, sprawdzając różne warianty ustawień. Pelikan zdecydowanie dominował, ale zielono - czarni seryjnie marnowali dogodne sytuacje strzeleckie. Przy pełnej kontroli przebiegu boiskowych wydarzeń przez Pelikana, wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem graczy niechanowskiej drużyny 3:0.

Skład Pelikana: Patryk Szafran (Adam Garczyk, Bartosz Jaworski), Tomasz Winkel (Adrian Kurek), Krzysztof Jackowiak, Dawid Kustra, Maciej Białas (Łukasz Błaszak), Jakub Januchowski (Przemysław Wiśniewski), Dawid Połatyński, Patryk Waluszyński (Dawid Zamiara), Bartosz Staszewski (Patryk Jarzyński), Filip Kruczyński (Radosław Trybuła), Szymon Burgiel (Zbigniew Kościański)

Na tym zakończył się czwarty tydzień zimowych przygotowań. Zawodnicy mają za sobą półmetek pracy, jaką mieli do wykonania. W kolejnym tygodniu zespół potrenuje ponownie trzy razy, a mikrocykl zwieńczy sobotni sparing z przedstawicielem pilskiej "okręgówki" Unią Wapno.