Pewne trzy punkty Pelikana Niechanowo na inaugurację rozgrywek aklasowych

2017-08-20

Od pewnego zwycięstwa nowy sezon 2017/2018 w poznańskiej klasie A grupie 1 rozpoczął beniaminek tych zmagań ligowych Pelikan Niechanowo, który po dość jednostronnym pojedynku pokonał na inaugurację na własnym boisku w sobotę 19 sierpnia rezerwy Kłosa Zaniemyśl w stosunku 3:0.

Śmiało można stwierdzić, iż dla przyjezdnych był to najmniejszy wymiar "kary". Od początku spotkania to zielono - czarni nadawali ton wydarzeniom boiskowym, tworząc przy tym kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Jednak w poczynaniach podopiecznych trenerów Roberta Sytka i Roberta Zamiara widać było pewną nerwowość, która trochę plątała im nogi. Dopiero w 29 minucie meczu świetnym, prostopadłym podaniem popisał się Dawid Połatyński, który wyprowadził Zbyszka Kościańskiego "oko w oko" z golkiperem przyjezdnych. Kościański tej sytuacji nie zmarnował i strzałem po dalszym słupku wyprowadził niechanowian na prowadzenie 1:0. Kolejne minuty to przytłaczająca przewaga gospodarzy, którzy jednak nie ustrzegli się błędów w defensywie. Tym samym goście po "prezentach" stwarzali zagrożenie bramki strzeżonej przez Patryka Szafrana. Jednak na strachu się skończyło, a do przerwy Pelikan prowadził tylko 1:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, to Pelikan operował piłką i stwarzał sobie kolejne bramkowe okazje. Lewą stroną bezustannie "szarpał" Maciej Białas, który chyba był najaktywniejszą postacią tego meczu. Już w 64 minucie zrobiło się 2:0 dla gospodarzy. W zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki skierował Przemek Wiśniewski. W tej odsłonie trwała totalna dominacja Pelikana, goście nie potrafili przebrnąć przez dobrze grającą defensywę zielono - czarnych, dowodzoną przez kapitana Huberta Świątnickiego. Wynik meczu na 3:0 ustalił Kuba Januchowski. Podyktowany dla Pelikana rzut wolny sprytnie rozegrał Andrzej Stefański, który bez gwizdka zagrał do Januchowskiego, a ten dopełnił formalności.  Inaugurację sezonu można uznać za udaną, choć martwi fakt kilku zmarnowanych dogodnych okazji. Jednak jakość gry daje nadzieję na kolejne ich stwarzanie, więc pozostaje praca nad skutecznością.

Skład Pelikana Niechanowo: Szafran, Stupczyński, Świątnicki, Stachowiak (Jackowiak), Białas, Januchowski, Połatyński, Waluszyński, Stefański, Wiśniewski, Kościański (Pietrzkiewicz). Ponadto na ławce zasiedli: Gawłowski, Jankowski, Wachowski.

A już w najbliższą sobotę 26 sierpnia zespół Pelikana Niechanowo, czeka pierwsze w nowym sezonie spotkanie wyjazdowe. Zielono-czarni tego dnia udadzą się do Koziegłów gdzie o kolejne punkty o godzinie 16.00 powalczą z miejscową drużyną Juranda.