Pewne zwycięstwo ,,Basketek” w Lesznie

2022-10-03

W niedzielę, 2 października pierwszy mecz nowego sezonu 2022/2023 ligi U17 rozegrały koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno, które tego dnia mierzyły się z drużyną Pompax Tęcza Leszna.

Koszykarki TS Basket Gniezno w okresie letnim pracowicie przygotowywały się do nowego sezonu ligi U17.  Gnieźnianki w sierpniu przebywały na obozie przygotowawczym w Zbąszyniu, a półtora tygodnia temu zajęły trzecie miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Sosnowcu. Intensywnie przepracowany okres przygotowawczy do nowego sezonu zaprocentował w pierwszym meczu mistrzowskim z udziałem drużyny TS Basket Gniezno. W drodze do upragnionego celu,  jakim jest awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w inauguracyjnym meczu ligi U17K  podopieczne Andrzeja Drygały pokonały zdecydowanie w meczu wyjazdowym Pompax Tęczę Leszno aż 85:50. Młode koszykarki z grodu Lecha, tylko raz w niedzielnym meczu musiały uznać wyższość leszczynianek a było to w kwarcie pierwszej, która przegrały nieznacznie bo zaledwie pięcioma punktami 14:19. W drugiej ,,basketki” już nie dały żadnych szans swoim rywalką wygrywając ją 22:14 i na przerwę schodziły prowadząc 36:33. Po zmianie stron dwie kolejne kwarty niedzielnego meczu należały do gnieźnianek, które wygrały je bardzo zdecydowanie. W trzeciej kwarcie podopieczne Andrzeja Drygały zdobyły aż 21 punktów przy tylko 10 zdobytych przez leszczynianki i w meczu było już 57:43 dla |TS Basket Gniezno. Przysłowiową kropkę nad ,,i” gnieźnianki postawiły w kwarcie czwartej wygrywając ją wysoko 28:7. Co w końcowym obrachunku dało zwycięstwo koszykarkom TS Basket w stosunku 85:50.

Pompax Tęcza Leszna – TS Basket Gniezno 50:85 (19:114, 14:22, 10:21, 7:28)

Teraz czas na inaugurację nowego sezonu przed własną publicznością w wykonaniu dziewcząt TS Basket Gniezno. Do niej dojdzie 13 października kiedy to we własnej hali GOSiR przy ulicy Jolenty podopieczne Andrzeja Drygały podejmować będą o godzinie 17.00 ekipę ENEA AZS Poznań.

Punkty dla Pompax Tęcza Leszna zdobyły: Jędryszak -12, Wujczak -10, Obuchowicz – 9  i Skórzowicz – 7

Dla TS Basket Gniezno punktowały: Daniuk -25, Kosmecka -25, Wiśniewska -13, Kacprowska -7, Kozyra -7, Wygryz - 4, Kaczmarek -2 i Święszkowska -2.