Pewne zwycięstwo Basketek z zespołem z Kórnika

2019-11-25

W sobotę, 23 listopada swój mecz w ramach rozgrywek ligi U14 rozegrały koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno, które pewnie i wysoko pokonały w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty MUKS Kórnik.

Pierwsze pięć minut meczu pomiędzy Basketkami i koszykarkami z Kórnika to prawdziwa  deklasacja. Drużyna z Gniezna prowadziła już nawet 21:0! Później kórniczanki rzuciły co prawda kilka punktów jednak gnieźnianki szybko odpowiedziały. Po pierwszej kwarcie zawodniczki z Pierwszej Stolicy prowadziły z MUKS-em Kórnik 31:9.

Pierwsze trafienie  dla Basketek w drugiej kwarcie zaliczyła Karina Daniuk. Po dwóch minutach gry w drugiej odsłonie gnieźnianki prowadziły 36:9. Po chwili na próbę rzutu za trzy zdecydowała się Karina Daniuk jednak rzut był niecelny. Minutę później swoje punkty zdobyła Julia Kosmecka. W 5 minucie trafiła skuteczna w tym meczu Karina Daniuk. Po sześciu minutach gry Basketki prowadziły 44:16 w pełni kontrolując przebieg spotkania. Kilka akcji później, po indywidualnej akcji trafienie dla koszykarek z Gniezna zaliczyła Nadia Wiśniewska. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy meczu Basketki prowadziły 52:22. W ostatnich sekundach tej kwarty gnieźnianki trafiły jeszcze za trzy i schodziły na przerwę prowadząc  55:26.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie padły łupem Basketek. W 2 minucie punkty dla koszykarek z Gniezna zdobyła Olga Wygryz. Po pięciu minutach gnieźnianki prowadziły 61:26. Na niecałe dwie minuty przed końcem trzeciej części gry Basketki prowadziły 66:29. Po trzech kwartach na tablicy wyników był rezultat 70:29 na korzyść TS Basket Gniezno.

W 2 minucie punkty dla Basketek zdobyła Karina Daniuk. Minutę później, ta sama koszykarka rzuciła „trójkę” i gnieźnianki prowadziły 75:37.Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania Basketki prowadziły aż 79:40. Pół minuty później za trzy próbowała trafić Nadia Wiśniewska jednak rzut był niecelny. Ostatecznie zawodniczki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno wygrały z MUKS-em Kórnik 87:44.

TS Basket Gniezno-MUKS Kórnik 87:44 (31:9, 24:17, 15:3, 17:15)

Punkty:
TS Basket Gniezno: Daniuk 28, Święszkowska 12, Kosmecka 12, Wiśniewska
12, Czyżak 7, Wygryz 6, Salczyńska 4, Cieślewicz 2, Mikuła 2, Manuszak 2, Małkowska, Kląskała.

MUKS Kórnik: Mroczek 13, Held 9, Dreszczyk 6, Czarnecka 4, Winkel 4, Bruczyńska 4, Promińska 2, Zgarda 2, Grobelna, Kędziora, Szaroleta.