Pewne zwycięstwo dziewcząt TS Basket Gniezno z LOMS Enea Basket Piła

2022-03-03

W czwartek, 3 marca, w hali sportowej przy ulicy Jolenty w Gnieźnie, zespół dziewcząt TS Basket rozegrał ostatnie w tym sezonie 2021/2022 spotkanie w lidze U17.

Podopieczne Andrzeja Drygały przed własną publicznością podejmowały zespół LOMS Enea Basket Piła. Pierwotnie do tego meczu miało dojść 18 lutego lecz na prośbę zespołu z Piły spotkanie zostało przełożone na początek marca. Co do samego przebiegu czwartkowej potyczki pod koszem w wykonaniu TS basket Gniezno a LOMS Enea Basket Piła, to zdecydowanie lepszymi okazały się młode koszykarki z grodu Lecha, która pokonały swoje przeciwniczki różnicą siedemnastu punktów 81:64. Gnieźnianki czwartkowy mecz rozpoczęły bardzo dobrze po zaciętej kwarcie prowadziły z swoimi rywalkami 15:13. W drugiej kwarcie jednak góra okazały się zawodniczki z Piły wygrywając ją 18:13 na przerwę schodziły prowadząc 31:28. Podopieczne Andrzeja Drygały zwycięstwo w całym meczu zapewniły sobie w drugiej części czwartkowego spotkania wygrywając trzecią kwartę 24:20 a w czwartej wręcz znokautowały swoje rywalki osiągając wynik 29:13. Te dwie wygrane kwarty dały zespołowi zwycięstwo w całym meczu siedemnastoma punktami 81:64.

TS Basket Gniezno - LOMS Enea Basket Piła 81:64 (15:13, 13:18, 24:20,29:13)

Teraz zespół dziewcząt TS Basket Gniezno, czeka ostatnie w tym sezonie spotkanie wyjazdowe. W niedzielę 6 marca w ramach rewanżu podopieczne Andrzeja Drygały zmierzą się w Pile o godzinie 13.00 z LOMS Enea Basket. Czy gnieźnianki powtórzą czwartkowy sukces i ponownie pokonają pilanki przekonamy się niebawem.