Pewne zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo przed własną publicznością z Antaresem Zalasewo

2014-06-16

Drużyna Fary Pelikan Żydowo, w niedzielę 15 czerwca rozegrała ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie 2013/2014 w poznańskiej klasie B grupie 1. Żydowianie w przedostatnim meczu rundy rewanżowej podejmowali na własnym trenie zespół Antaresu Zalasewo. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali swojego rywala 3:0.

Podopieczni Bogdana Kozłwskiego, prowadzenie 1:0 w niedzielnym meczu objęli dopiero przed końcem pierwszej połowy. W 44 minucie bramkę do szatni zdobył w zespole z Żydowa – Maciej Nowicki, który po minięciu obrońcy gości umieścił piłkę w bramce Zalasewa po długim narożniku. Wcześniej swoje sytuacje w pokonaniu golkipera z Zlasaewa w zespole z Żydowa między innymi zmarnowali – Dawid Sowiński, Dawid Małecki czy Marcin Szykowny. Po zmianie stron nadal na boisku w Żydowie dominowali podopieczni Bogdana Kozlowskiego, którzy swoją przewagę nad zespołem z Zalasewa udokumentowali zdobyciem kolejnych dwóch bramek nie tracąc przy okazji żadnej. W 65 minucie prowadzenie Fary Pelikan Żydowo na 2:0 podwyższył Maciej Nowicki, wykorzystując wrzuconą piłkę w pole karne gości z wykonywanego rzutu wolnego przez Przemysława Różańskiego. Wynik końcowy meczu 3:0 dla żydowian ustalił w 80 minucie Mateusz Trzaskawka pokonując bramkarza gości z bliskiej odległości po dograniu piłki przez Macieja Nowickiego.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Kaczmarek, Bartosz Wejerowski, Dawid Sowiński (65’ Przemysława Gronek), Przemysława  Różański, Michał Kasprzak, Maciej Nowicki, Krystian Małecki, Dawid Małecki, Mateusz Trzaskawka, Marcin Szykowny.

Ostatnie spotkanie w sezonie 2013/2014 zespół Fary Pelikan Żydowo, rozegra 22 czerwca, kiedy to w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zmierzy się w meczu wyjazdowym z Wełnianką Kiszkowo.

Wyniki 21 kolejki - 14-15 czerwca
Clescevia Kleszczewo     7-1     Avia Kamionki
Fara Pelikan Żydowo       3-0     Antares Zalasewo
GKS Gułtowy                     2-1     Wełnianka Kiszkowo
Jurand Koziegłowy          3-6     Phytopharm Klęka
Kłos II Zaniemyśl             1-0     Meblorz Swarzędz
KSGB Manieczki               1-1     Lotnik-1997 Poznań