Pewne zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo z Patriotem Mieścisko

2021-05-23

W sobotę 22 maja seniorzy Fary Pelikan Żydowo, w ramach 16 kolejki wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 podejmowali na własnym boisku zespół Patriota Mieścisko.

Spotkanie, która przebiegało pod dyktando żydowian zakończyło się pewnym ich zwycięstwem 4:0. Mecz w wykonaniu Fary Pelikan Żydowo był od początku bardzo dobrym widowiskiem piłkarski,. Żydowianie od samego początku atakowali i w 9 minucie po podaniu ze środka pola bramkę wyprowadzającą zespół Fary Pelikan na prowadzenie 1:0 zdobył Karol Stein. W 26 minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Po faulu zawodnik gości dostaje czerwoną kartkę a Marcin Piechocki po precyzyjnym strzela drugą bramkę dla żydowian.
Do przerwy mimo kilku dogodnych sytuacji wynik nie ulega zmianie.
Po przerwie Fara Pelikan Żydowo nie zwalniała i starała się zdobyć kolejne bramki. Żydowianom ta sztuka udała się dwukrotnie a na listę strzelców wśród miejscowych wpisali się Łukasz Sieczkarek i Karol Kowalski. I  mimo kolejnych kilku okazji (niewykorzystany rzut karny) do podwyższenia prowadzenia przez zespół z Żydowa wynik do końca nie uległ zmianie. I Fara Pelikan Żydowo pokonuje na własnym trenie ekipę Patriota Mieścisko w stosunku 4:0. Tym zwycięstwem żydowianie zrehabilitowali się za porażkę odniesioną w Mieścisku gdzie jesienią w ramach 7 kolejki wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 ulegli miejscowemu Patriotowi w stosunku 3:0.

Kolejne spotkanie zespół z Żydowa, rozegra 30 maja na wyjeździe gdzie o godzinie 15.00 zmierzy się z ekipą KS Uchorowo.