Pewne zwycięstwo FAS KS Fałkowo w meczu z Antaresem Zalasewo

2021-05-30

To było dobre spotkanie zespołu FAS KS Fałkowo a co za tym idzie zostało zakończone wysokim zwycięstwem.

Tak by w skrócie można było by powiedzieć o spotkaniu, do którego doszło w niedzielę 30 maja w Fałkowie gdzie miejscowy FAS KS podejmował w ramach rozgrywek wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 zespół Antaresu Zalasewo. Fałkowianie zajmujący drugie miejsce w ligowej tabeli nie pozostawili złudzeń swojemu rywalowi pokonując go w meczu, który przebiegał pod ich kontrolą 6:1. Podopieczni Oskara Włodarczyka, festiwal strzelecki rozpoczęli po kwadransie gry. W 15 minucie zespół z Fałkowa na prowadzenie 1:0 wyprowadził Wojciech Tymczyszyn. Ten sam zawodnik zresztą był autorem kolejnych dwóch goli dla gospodarzy, które zdobył w 40 oraz 43 minucie meczu zapisując tym samym na swoim koncie hat tricka. Na stracone trzy gole goście w pierwszej połowie odpowiedzieli jednym celny trafieniem do bramki FAS KS Fałkowo. Gola kontaktowego na swoim koncie w ekipie gości zapisał w 17 minucie Damian Wojtkowiak. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez przyjezdnych. I pierwsza  połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla FAS KS Fałkowo. Po zmianie stron gole zdobywali już tylko fałkowianie aplikując swojemu rywalowi kolejne trzy nie tracąc przy okazji żadnego. I tak już w 47 minucie gola na 4:1 dla gospodarzy zdobył Hubert Rogowski. W 65 minucie było już 5:1 dla fałkowian po bramce zdobytej przez Maurycego Szumińskiego, który w doliczonym czasie gry 90+2 zdobył swoją drugą bramkę w całym meczu ustalając nią końcowy wynik tej potyczki piłkarskiej 6:1 dla FAS KS Fałkowo.

Następne spotkanie FAS KS Fałkowo rozegra 3 czerwca również u siebie podejmując o godzinie 12.00 zespół Pogromu Luboń.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Oskar Włodarczyk, Piotr Włodarczak, Hubert Rogowski (52' Maurycy Szumiński), Dariusz Borowik, Jonasz Dudek, Artem Zakharov, Filip Sadowczyk, Grzegorz Karasiewicz, Patryk Bąkowski (54' Piotr Horbik), Wojciech Tymczyszyn (65' Piotr Król)