Pewne zwycięstwo juniora młodszego Mieszka w Mosinie

2018-10-01

W sobotni poranek 29 września drużyna juniora młodszego Mieszka Gniezno walcząca o punkty ligowe w rozgrywkach II ligi klasy okręgowej juniora młodszego, udała się na kolejny mecz mistrzowski do Mosiny gdzie zmierzyła się z swoimi rówieśnikami z Klubu Sportowego.

Podopiecznym Dariusza Kuryło grało się zawsze ciężko na specyficznym wąskim i krótkim boisku w Mosinie. Wbrew obawom przedmeczowym drużyna juniora młodszego Mieszka od pierwszej minuty miała zdecydowaną przewagę co udokumentowała zdobyciem aż trzech bramek w pierwszej połowie a łącznie ośmiu nie tracąc przy okazji żadnej. Już w 3 min dobrą sytuację do zdobycia pierwszej bramki w meczu miał Jakub Socha ale przegrał on pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Ten sam zawodnik w 7 min zdobył pierwszą bramkę dla gnieźnieńskiego zespołu wyprowadzając go tym samym na prowadzenie 1:0. W 11 min z rzutu rożnego piłkę dogrywał OliwierEggebrecht a bramkę głową zdobył Jakub Socha i było już 2:0 dla młodych mieszkowców. Gospodarze w 18 min mieli znakomitą sytuację do zdobycia bramki kontaktowej ale dobrą interwencją popisał się bramkarz biało-niebieskich Jakub Grajek. W 25 min goście z grodu Lecha zdobyli trzecią bramkę podwyższając swoje prowadzenie na 3:0. Na indywidualną akcję w zespole gnieźnieńskim zdecydował się Maks Krzemiński pokonując golkipera gospodarzy w sytuacji sam na sam. Do przerwy wynik się już nie zmienił. Po zmianie stron podopieczni Dariusza Kuryły w 48 min mogli zdobyć czwartą bramkę lecz po strzale Dawida Górzyńskiego, bramkarz z Mosiny zdołał obronić strzał młodego gnieźnianina ratując swój zespół od utraty kolejnego gola. Nie upłynęły 2 min a golkiper gospodarzy musiał wyjmować po raz czwarty piłkę z swojej bramki po celnym strzale Maksa Krzemińskiego. W 51 min na 5:0 podwyższył prowadzenie zespołu juniora młodszego Mieszka - Kamil Gierałka. Piąta zdobyta bramka przez gnieźnian drużynie gospodarzy podcięło skrzydła czego efektem były zdobyte trzech kolejnych bramek przez podopiecznych Dariusza Kuryły. W 54 min na strzał z 20 m zdecydował się w ekipie gnieźnieńskiej Jakub Zioła, po którym piłka wylądowała w bramce gospodarzy, trzy minuty później było już 7:0 dla gnieźnian po golu zdobytym przez kapitana biało-niebieskich Jakuba Sochy. Wynik spotkania na 8-0 ustalił w 73 min wprowadzony po przerwie Mateusz Buś. Cieszą kolejne trzy punkty w ligowej tabeli. Warto zaznaczyć że był to w roku 2018 rozegrany 15 mecz ligowy drużyny Dariusza Kuryły bez porażki. Bilans drużyny 14 zwycięstw i 1 remis. Oby tak dalej.

Skład juniora młodszego Mieszka Gniezno: Jakub Grajek, Jakub Socha, OliwierEggebrecht, Kamil Gierałka, Michał Kowalski, Jakub Zioła, Maks Krzemiński, Mikołaj Konieczny, Wiktor Pakuła, Dawid Górzyński, Wiktor Gromadzki
Po przerwie weszli: Adrian Matelski, Mateusz Buś, Kacper Bubacz, Mikołaj Mroczkowski, Patryk Rembowicz