Pewne zwycięstwo juniora starszego Mieszka Gniezno

2017-08-20

Po dwóch pierwszych spotkaniach wyjazdowych , przyszedł czas na mecz inauguracyjny juniorów starszych Mieszka Gniezno nowego sezonu 2017/2018 na własnym terenie.

W niedzielne przedpołudnie 20 sierpnia młodzi gnieźnianie w ramach rozgrywek pierwszej ligi wojewódzkiej A1 juniora, podejmowali na własnym podwórku zespół LKS Ślesina. Biało-niebiescy wspaniale rozpoczęli nowy sezon na własnym trenie pokonując swojego rywala zdecydowanie w stosunku 4:0. Mecz dla młodych gnieźnian rozpoczął się od urazu Jakuba Olejniczaka w 10 minucie i wymuszonej zmianie. Bramka na 1:0 padła dla gnieźnian w 20 minucie po do dośrodkowaniu Oskara Wegnerskiego i bardzo ładnym uderzeniu Adriana Krupki. Pierwsza połowa to duża przewaga MKS Mieszka nad zespołem LKS Ślesin i dużo sytuacji bramkowych, po których piłka niestety przechodziła tuż obok słupka rywali. Druga połowa to nadal ciągła przewaga MKS -u. Wreszcie w 55 minucie po zagraniu ręką przez zawodnika ze Ślesina sędzia podyktował rzut karny, który bardzo pewnie wykorzystał dobrze dysponowany tego dnia Oskar Wegnerski. W 65 minucie było już 3:0 dla gnieźnian po pewnym strzał  Adriana Franczak. W dalszej części meczu przewaga zespołu juniora starszego Mieszka ciągle się powiększała co skutkowało dalszymi sytuacjami strzeleckimi do zdobycia kolejnych goli dla gnieźnian. W 68 minucie Jakub Hoffman oddał strzał na bramkę przeciwnika lecz piłka przeleciała tuż obok bramki rywala gnieźnian. W 74 minucie po kolejnym szybkim ataku biało-niebieskich piłkę na poprzeczką po dośrodkowaniu Oskara Wegnerskiego przenosi Bartek Goździński.  W 77 minucie najładniejszą akcję zawodników ze Ślesina broni Jakub Połatyński. Ostatni gol meczu został zdobyty w 80 minucie przez jednego z "bliżniaźniaków" Goździńskich, Bartka, który pewnym strzałem ulokował piłkę obok bramkarza gości. I tym samy mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem juniorów starszych Mieszka Gniezna w stosunku 4:0.

MKS Miesko Gniezno - LKS Ślesin 4 - 0 (1 - 0)

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Połatyński - Adrian Kiełpiński (Miłosz Walkowiak 80), Jakub Olejniczak (Maksymilian Sikorski 10), Adrian Franczak, Piotr Kaźmierczak, - Adrian Krupka, Adam Kowalski, Tobiasz Garstka, Oskar Wegnerski (Jędrzej Adamski 75) - Jakub Hofman (Mateusz Rożekc 80), Jakub Goździński (Bartosz Gożdziński 65).

Kolejny mecz zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, rozegra 27 sierpnia na wyjeździe w Krobi gdzie o godzinie 16.00 podejmowani będą przez zespół miejscowej Krobianki.