Pewne zwycięstwo KS Gniezno nad Przemysławem Poznań

2014-11-08

W sobotę 8 listopada zespół KS Gniezno, występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. rozegrał swoje dwunaste spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015.

Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Kubalewskiego, na własnym boisku stadionu gnieźnieńskiego przy ulicy Strumykowej była przedostatnia drużyna tabeli zespół Przemysława Poznań. Po ostatnim remisie 1:1 w Książu Wielkopolskim z tamtejszą Pogonią, tym razem biało-czerwoni zdecydowanie pokonali jedną z najsłabszych drużyn swojej grup inkasując na swoim koncie komplet trzech punktów ogrywając swojego rywala zdecydowanie aż 6:0 mimo że do przerwy prowadzili z nim jedną bramką. Jedynego gola w pierwszych czterdziestu pięciu minutach sobotniego meczu, mimo wielu sytuacji do zdobycia co najmniej jeszcze jednej bramki zapisał na swoim koncie Rafał Mucha  pokonując bramkarza po indywidualnej akcji strzałem z 12. metra. Pozostałe pięć goli biało-czerwoni zdobyli w drugiej części meczu. Na 2:0 prowadzenie KS Gniezno, zaraz po wznowieniu gry podwyższył w 47 minucie Jakub Hoffmann. Ten sam zawodnik w 62 minucie był autorem trzeciej bramki dla KS Gniezno, po której podopieczni Piotra Kubalewskiego prowadzili z Przemysławem Poznań już 3:0.  W 70 minucie padał czwarta bramka dla gnieźnian, z której zdobycia cieszył się tym razem, Adam Niedzielski. Dziesięć minut później czyli w 85 minucie po raz piąty w meczu golkiper Przemysława Poznań zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki po celny trafieniu do niej z 12.metra przez Piotra Janusza. Wynik końcowy meczu na 6:0 dla KS Gniezno, ustalił w 90 minucie  Adam Niedzielski, który piłkę do bramki swojego rywala wpakował z najbliższej odległości. Takim też wynikiem zakończyła się potyczka piłkarska pomiędzy KS Gniezno a Przemysławem Poznań.

Skład KS Gniezno: Daniel Capaja, Adrian Guzik( 60’ Adrian Pieniążek), Jakub Hoffmann, Piotr Janusz, Krzysztof Kubalewski, Rafał Mucha (70’ Patryk Tomczak), Adam Niedzielski, Marcin Piechocki, Mateusz Staniszewski, Bartosz Kubalewski, Szymon Lewandowski (75’ Błażej Matysiak).

Ostatnie spotkanie tej jesieni zespół KS Gniezno, rozegra w sobotę 15 listopada kiedy to o godzinie 14.00 będzie podejmowany przez drużynę KS 1999 Łopuchowo.

Wyniki 12 kolejki - 8-9 listopada
KS Gniezno     6-0     Przemysław Poznań
Zawisza Dolsk     2-4     Orkan Jarosławiec
Wiara Lecha Poznań     2-1     Clescevia Kleszczewo
Jurand Koziegłowy     5-1     Las Puszczykowo
Czarni Czerniejewo     2-1     LKS Kicin
Polonia II Środa Wielkopolska     -     Maratończyk Brzeźno     9 listopada, 11:00
Pogoń Książ Wielkopolski     4-3     KS Łopuchowo