Pewne zwycięstwo Lechity Kłecko nad autsajderem!

2016-10-23

W 10. kolejce rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1 piłkarze Lechity Kłecko udali się w niedzielę 23 października do Owińsk, aby rozegrać mecz z czerwoną latarnią ligi - Jadwiżański KS Poznań.

Już w trzeciej minucie kłecczanie mogli wyjść na prowadzenie jednak Bartosz Wiśniewski przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Pięć minut później nie pomylił się już Jakub Wiśniewski i płaskim strzałem otworzył wynik meczu wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:0. Niestety Lechita Kłecko nie poszedł od razu za ciosem, a to Jadwiżański stworzył dwie akcje, po których był blisko wyrównania. Na drugą bramkę czekaliśmy do 24 minuty, Kacper Serwatka dograł do ustawionego w polu karnym Alana Tomkowiaka, a ten mierzonym strzałem przy słupku zaskoczył bramkarza. Trzeci gol dla kłecczan padł po pół godziny gry, tym razem to Kacper Serwatka wpakował piłkę do siatki wykorzystując podanie Jakuba Wiśniewskiego i było 3:0. W 36 minucie podopieczni Piotra Siudzińskiego zadali czwarty cios w pierwszej połowie, a premierową bramkę w barwach Lechity zdobył Rafał Walczak. I Lechita Kłecko schodził na przerwę prowadząc z gospodarzami 4:0.

Pierwsze sześć minut drugiej części to w końcu pokaz  umiejętności piłkarskich drużyny z Kłecka. W tym czasie goście zdobyli aż cztery bramki. Do siatki rywali trafiali kolejno: dwukrotnie Jakub Wiśniewski, który skompletował hattrick, Bartosz Wiśniewski i Krzysztof Strycharz. Niestety po dobrym fragmencie gry znów kłecczanie odpuścili. W 64 minucie drugiego gola w niedzielnym meczu zdobył Alan Tomkowiak, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Kolejne minuty to festiwal zmarnowanych okazji. Dopiero w 78 minucie Bartosz Wiśniewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a na listę strzelców wpisał się Artur Kolmer, który z bliskiej odległości strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W tym momencie było już 10:0 dla Lechity Kłecko. Pięć minut później z kontrą wyszli gospodarze i ku zaskoczeniu sztabu szkoleniowego gości napastnik z Poznania pokonał Daniela Wojciechowskiego zmniejszając tym samym prowadzenie Lechity Kłecko do 10:1. Minutę później udanie odpowiedział najaktywniejszy na boisku w Owińska - Jakub Wiśniewski, który strzelił swojego czwartego gola. Wynik meczu na 12:1 w 89 minucie ustalił Mateusz Wojnowski, który zamknął udanie dośrodkowanie z rzutu różnego Jakuba Wiśniewskiego. Mimo wielu nie wykorzystanych akcji Lechita Kłecko odniósł efektowne zwycięstwo i wciąż pozostaje w walce o awans do klasy A.

Jadwiżański KS Poznań - GKS Lechita Kłecko 1:12 (0:4)

bramki: Jakub Wiśniewski 8' 46' 47' 84' Alan Tomkowiak 24' 64' Kacper Serwatka 30' Rafał Walczak 36' Bartosz Wiśniewski 49' Krzysztof Strycharz 51' Artur Kolmer 78' Mateusz Wojnowski 89'

Skład: Daniel Wojciechowski, Krzysztof Kubalewski, Mateusz Wojnowski, Michał Kędziora, Krzysztof Strycharz (54' Adrian Guzik), Jaca Szemborski (54' Michał Kaczor), Bartosz Wiśniewski, Jakub Wiśniewski, Kacper Serwatka, Alan Tomkowiak (64' Artur Kolmer), Rafał Walczak (64' Krzysztof Osowski)

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Lechity Kłecko rozegra w sobotę 29 października kiedy to o godzinie 15.00 podejmować będzie na własnym trenie zespół AP Błękitni Owińska

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  IKP Olimpia Poznań 10 28 9 1 0 67-5 3 0 0 19-3 6 1 0 48-2
2.  Piast Łubowo 10 22 7 1 2 44-8 4 0 2 29-6 3 1 0 15-2 1 1 0 1 0 0-0
3.  Lechita Kłecko 10 22 7 1 2 30-11 3 1 1 9-4 4 0 1 21-7 1 1 0 1 0 0-0
4.  KS Łopuchowo 10 20 6 2 2 24-17 3 1 0 14-4 3 1 2 10-13 1 3 1 0 0 2-1
5.  Błękitni Owińska 10 20 6 2 2 31-15 1 1 2 10-6 5 1 0 21-9 1 0 0 0 1 1-2
6.  Przemysław Poznań 10 19 6 1 3 26-15 4 1 1 16-8 2 0 2 10-7
7.  Meblorz Swarzędz 10 17 5 2 3 60-26 2 0 2 34-13 3 2 1 26-13
8.  Poznań FC 10 10 3 1 6 29-26 1 0 3 14-14 2 1 3 15-12 2 3 1 0 1 10-5