Pewne zwycięstwo MKK z Flotą Gdynia

2024-01-27

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali w sobotę, 27 stycznia w Hali Szkoły Podstawowej nr 3 zespół Floty Gdynia rehabilitując się tym samym za środową porażkę w Sopocie. To już trzynaste zwycięstwo gnieźnieńskich „Orłów” w tegorocznych rozgrywkach.

Koszykarze MKK w rozegranym w Hali SP3 meczu z Flotą Gdynia prowadzili od początku do końca wygrywając każdą z kwart. Do przerwy było 50:37 dla MKK. Ostatecznie gospodarze  zwyciężyli 96:74.

Bardzo dobry mecz w zespole MKK już po raz kolejny zagrał młody Artur Kozłowski, który zdobył aż 21 punktów. We Flocie Gdynia największą zdobyczą punktową mógł się pochwalić zdobywca 17 punktów, Nikodem Czoska.

Kolejny mecz koszykarze MKK rozegrają również u siebie już w najbliższą środę, 31 stycznia, a ich rywalem będzie Pyra Poznań. Początek tego spotkania o godz.  20:00.

Sklep Polski MKK Gniezno-AMW Flota Gdynia 96:74 (23:14, 27:23, 26:20, 20:17)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Kozłowski 21, H. Konowalski 16, Leśniczak 16, Czyż 12, Szydłowski 7, Gorzelany 6, Wietrzyński 5, Borkowicz 5,Urbaniak 4, Martynenko 2, Kurka 2,  Dobrzycki.

AMW Flota Gdynia: Czoska 17, Lasota 13, Kołakowski 8, Bykowski 8, Turski 7,Gawlas 6, Pajkert 6, Nagel 4, Liberski 3, Jurkowski 2, Daniloudis, Wolan.