Pewne zwycięstwo „rezerwistek” z BD KPR-em

2024-03-10

W meczu „na szczycie” pierwszej ligi piłkarki ręczne MKS-u II Oknoplast Gniezno pewnie i wysoko pokonały w sobotę, 9 marca w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 Bukowsko-Dopiewski KPR.

Pierwsze trafienie w meczu należało do gości. Po czterech minutach było 2:2. Dwie minuty później, gnieźnianki prowadziły 4:3. W 8 minucie, bramkę dla MKS-u zdobyła Julia Nowak. Minutę później, „Pszczółki” prowadziły już 6:3. W 13 minucie, trafienie dla gnieźnianek zaliczyła Aleksandra Śmigowska. W 15 minucie, miejscowe prowadziły 11:6. W 21 minucie, po bramce Zofii Bartkowiak było 14:7 dla MKS-u. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, na tablicy wyników był rezultat  15:18 dla gospodyń. Do przerwy „Pszczółki” prowadziły 18:10.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Dominiki Płótniak z Bukowsko-Dopiewskiego KPR-u. W 32 minucie, bramkę dla MKS-u zdobyła Agata Szymańska. Po siedmiu minutach gry w drugiej odsłonie, „Pszczółki” prowadziły 22:14. W 39 minucie, trafienie dla BD KPR-u zaliczyła Julia Korytowska. W 42 minucie, bramkę dla MKS-u rzuciła Maria Tanaś. W 45 minucie, „Pszczółki” prowadziły 25:18. W 48 minucie, Alina Ruda obroniła rzut karny, wykonywany przez Annę Osińską. W 51 minucie, w poprzeczkę bramki gości trafiła Paulina Musiał. W odpowiedzi, bramkę z karnego zdobyła Anna Osińska. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania, miejscowe prowadziły 30:21. Ostatecznie, szczypiornistki MKS-u II Oknoplast Gniezno pokonały Bukowsko-Dopiewski KPR 34:23.

MKS II Oknoplast Gniezno-Bukowsko-Dopiewski KPR 34:23 (18:10)

Najwięcej bramek:
MKS II Oknoplast Gniezno: Zofia Bartkowiak-8.

Bukowsko-Dopiewski KPR: Julia Korytowska, Anna Osińska-po 5.

Skład MKS-u: Antonina Cieślak, Alina Ruda (bramkarki)-Paulina Wilczura, Julia Nowak, Maja Schlabs, Weronika Wabińska, Zofia Bartkowiak, Julia Skoczeń, Kinga Piotrowska, Agata Szymańska, Paulina Musiał, Maria Tanaś, Maja Brząkała, Aleksandra Śmigowska, Kornelia Lubińska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u II Oknoplast Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ