Pewne zwycięstwo seniorów Mieszka na inauguracje nowego sezonu w Kościanie!

2022-08-06

Seniorzy Mieszka Gniezno, maja za sobą pierwsze spotkanie mistrzowskie z nowego sezonu 2022/2023 wielkopolskiej IV ligi ARDBUD.

Pierwszym zespołem, który przetestował formę podopiecznych Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego, czy w dobry sposób przepracowali krótki bo tylko trzytygodniowy okres przygotowawczy do nowego sezonu 2022/2023, będzie drużyna Obra Kościan. Nastąpiło to w sobotę 6 sierpnia, kiedy to zgodnie z terminarzem przygotowanym przez Wydział Gier WZPN-u w Poznaniu, bo właśnie w tym terminie przewidziano inaugurację nowego sezonu.  Do meczu doszło w Kościanie na płycie boiska Stadionu Miejskiego im. dr. med. Henryka Tomkiewicza. Spotkanie jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadało się dość interesująco a to z tego względu iż w poprzednim sezonie 2021/2022 żadnej drużynie nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Oba spotkanie bowiem zakończyły się wynikiem remisowym. W pierwszym meczu, do którego doszło w Gnieźnie, w ramach 12 kolejki ligowej w dniu 16 października rundy sezonu zasadniczego oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli remisując z sobą 1:1. Nie inaczej było w rewanżu, do którego doszło już w Kościanie w ramach 31 kolejki w dniu 14 maja. Tym razem odnotowano wynik bezbramkowy. Tamte dwa mecze to jednak już historia teraz należało się skupić na nowym sezonie i nowym rozdaniu w konfrontacji pomiędzy obiema drużynami. Trzeba przyznać że mieszkowcy dobrą dyspozycję strzelecką w rozegranych trzech meczach kontrolnych tego lata rozegranych w ramach przygotowań do nowego sezonu, które zakończyli zresztą zwycięstwami przełożyli w pierwszym spotkaniu mistrzowskim. I po dość szybkim a co za tym idzie momentami wyrównanym spotkaniu seniorzy Mieszka Gniezno, zainkasowali pierwszy komplet punktów pokonując na inaugurację nowego sezonu 2022/2023 wielkopolskiej IV ligi ARTBUD zespół Obry w stosunku 3:0.

Przechodząc jednak do samych wydarzeń boiskowych w Kościanie w meczu pierwszej kolejki wielkopolskiej IV ligi ARTBUD nowego sezonu 2022/2023 pomiędzy miejscową Obrą a Mieszkiem Gniezno. To gnieźnianie pierwszy raz w meczu groźnie bramkę swojego rywala zaatakowali po upływie 15 minut. Wtedy to rzut rożny wykonywał Krzysztof Wolkiewicz a bramkarza gospodarzy postraszył Adam Konieczny, który po wyskoku do piłki z 7 metra próbował ją  skierować uderzając głową do bramki Obry Kościan. Próba napastnika Mieszka Gniezno, skończyła się jednak niepowodzeniem gdyż piłka minęła tylko słupek bramki gospodarzy. Dwie minuty później gnieźnianie dopięli swego. Rajd lewą stroną boiska przeprowadził Krzysztof  Wolkiewicz, kończąc go celnym strzałem na bramkę swojego rywala z ostrego konta. Uderzona piłka przez pomocnika Mieszka Gniezno z 15 metra w końcowym jej locie odbiła się od słupka bramki Obry Kościan i wpadła do jej siatki. Tym golem gnieźnianie w sobotnim meczu wyszli na prowadzenie 1:0 otwierając tym samym jego wynik. Po straconej bramce gospodarze ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków na bramkę golkipera Mieszka – Patryka Szafrana pragnąc jak najszybciej odrobić stratę. W 19 minucie zawodnik gospodarzy posłał z 22 metra piłkę nad bramką  Mieszka Gniezno a 21 minucie golkiper Mieszka – Patryk Szafran wykazał się dużym swoim kunsztem bramkarskim broniąc uderzoną piłkę przez jednego z zawodników Obry Kościan z około 20 metra posyłając ją na rzut rożny. Po tych dwóch niewykorzystanych sytuacjach strzeleckich, po których gospodarz mogli zdobyć gola kontaktowego doprowadzając nim do remisu nadal w sobotnim meczu prowadziło Mieszko Gniezno jedną bramką. Gnieźnianie na te dwie groźne sytuacji strzeleckie gospodarzy odpowiedzieli w 29 minucie. Rajd Krzysztofa Wolkiewicza strzałem z 18 metra na bramkę Obry Kościan zakończył Dawid Radomski lecz piłka w tym przypadku tylko minęła jej słupek. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie. I podopieczni Przemysława Urbaniaka do szatni schodzili prowadząc 1:0.

Po zmianie stron w przeciwieństwie do pierwszej połowy, która miała dość wyrównany przebieg gnieźnianie dominowali zdecydowane już na boisku nad swoim rywalem. Na efekty dobrej i przemyślanej gry podopiecznych Przemysława Urbaniaka, nie dane było czekać długo. Już w 55 minucie gnieźnianie podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. Po składnej akcji całej drużyny Mieszka Gniezna i strzale Kacpra Zimmera z 18 metra, który zresztą  wybronił golkiper gospodarzy celnym dobitką z około 12 metra do bramki Obry Kościan popisał się w szeregach biało-niebieskich Adam Konieczny. Nie upłynęło pięć minut gry drugiej połowy a mieszkowcy prowadzili już 3:0. Gola ponowie na swoim koncie zapisał Krzysztof Wolkiewicz zdobywca pierwszej bramki z pierwszej połowy. Pomocnik Mieszka wpakował piłkę do bramki gospodarzy strzałem  z 14 metra po wcześniejszym rajdzie prawą stroną boiska  i dograniu futbolówki przez Kacpra Zimmera w pole karne Obry Kościan. I mimo że jeszcze podopieczni Przemysława Urbaniaka, w kolejnych minutach drugiej połowy wypracowywali sobie kolejne dogodne sytuacje strzeleckie, po których to mogli podwyższyć jeszcze swoje prowadzenie. Wynik meczu nie uległ już do końca zmianie. I Mieszko Gniezno, z Kościana na inaugurację nowego sezonu 2022/2023 wielkopolskiej IV ligi ARTBUD wywiózł komplet punktów wygrywając sobotnie spotkanie 3:0.

Teraz zespół seniorów Mieszka Gniezno, czeka inauguracja nowego sezonu 2022/2023 wielkopolskiej IV ligi ARDBUD przed własną publicznością. W meczu awansem z 2 kolejki ligowej w piątek 12 sierpnia podopieczni Przemysława Urbaniaka podejmować będą na własnym boisku przy ulicy Strumykowej 8 ekipę SKP Słupca. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Dawid Urbaniak, Aleksander Pawlak  (90 Robert Pepliński), Michał Steinke, Tomasz Bzdęga (70’ Patryk Kryszak), Damian Garstka, Dawid Radomski, Miłosz Brylewski (80’ Adrian Franczak), Krzysztof Wolkiewicz, Adam Konieczny (70 Tomasz Kaźmierczak), Kacper Zimmer