Pewne zwycięstwo siatkarzy z KS Gniezno na inaguracyjnym meczu w Trzciance!

2013-09-29

Jak już informowaliśmy, po wieloletniej przerwie w naszym mieście ponownie mamy ligową drużynę siatkarzy. Dzięki inicjatywie grupy zapaleńców i wsparciu prezesa Marka Lisieckiego od tego roku funkcjonuje kolejna sekcja w Klubie Sportowym Gniezno znanym dotąd głównie z sukcesów zespołu futsalistów.

Na inaugurację zmagań gnieźnieńscy siatkarze wyjechali w minioną sobotę do Trzcianki, gdzie zmierzyli się z młodym zespołem MKS MDK. Spotkanie zakończyło się łatwym zwycięstwem gnieźnian. Już w pierwszym secie podopieczni Adriana Paczyńskiego zdeklasowali rywali zwyciężając do… 4. Drugi set zakończył się rezultatem 9:25, a trzeci 11:25. Co znamienne większość punktów biało-czerwoni zdobywali serwisem.

Po meczu gnieźnieński szkoleniowiec powiedział: - Rezultat dokładnie pokazuje różnicę możliwości i umiejętności pomiędzy siatkówką graną przez seniorów i kadetów. Mimo tak jednostronnego wyniku przed nami jest jeszcze sporo pracy do wykonania, aby osiągnąć zadowalający poziom gry, na który stać moich zawodników.

MKS MDK Trzcianka - KS Gniezno 0:3 (4:25, 9:25, 11:25)

Skład KS Gniezno: Mateusz Tomaszewski, Michał Paniączyk, Michał Sadowski, Andrzej Stankowski, Paweł Madziewicz, Łukasz Porosa, Maciej Janicki (libero), Marcin Cieślewicz, Wojciech Giszczyński, Alan Piechowiak, Krystian Jałoszyński, Jan Lisek.