Pewne zwycięstwo w Wapnie!

2023-03-28

Po ubiegłotygodniowym remisie 2:2 na inauguracje rozgrywek wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 u siebie z Rożnovią Rożnowo. W niedzielę 26 marca zespół Lechity Kłecko, rozegrał drugie spotkanie z rundy wiosennej sezonu 2022/2023.

Tego dnia Lechita Kłecko udał się do Rożnowa gdzie był podejmowany przez zespół miejscowej Rożnovi. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem kłecczan 3:1.

Wynik spotkania już w pierwszej minucie mógł otworzyć Jakub Pruss, ale jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Chwilę później z narożnika pola karnego sprytnie uderzył Oskar Kozłowski, ale tym razem piłka trafiła w słupek. Początek spotkania to pełna dominacja kłecczan, którzy w 11. minucie w końcu dopięli swego. Ładną indywidualną akcje przeprowadził Kacper Serwatka, który precyzyjnym strzałem w „okienko” otworzył wyniki spotkania. Po zdobytej bramce Lechita trochę zwolnił, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W końcowych fragmentach pierwszej części kapitalną interwencją popisał się golkiper kłecczan Karol Zdanowski, który zatrzymał napastnika z Wapna w sytuacji 1 na1. Doi przerwy Lechita Kłecko prowadził 1:0

Po zmianie stron na boisku zameldował się Kacper Bodzieszyk oraz Mateusz Poltaszewski i to właśnie ten drugi zawodnik był w niedzielę prawdziwym asem w atutowym w tali trenera Artura Borowiak. W 63. minucie sprytnym strzałem zza pola karnego Poltas podwyższył na 2:0. Druga bramka rozluźniła trochę  defensywę, która dała się zaskoczyć kwadrans później. Unia zdobyła kontaktową bramkę i uwierzyła, że może wywalczyć chociażby remis w tym pojedynku. Jednak już osiem minut później Oskar Kozłowski posłał dokładne podanie do Poltaszewskiego, a ten stanął oko w oko z bramkarzem rywali i mocnym strzałem ustalił wynik meczu na 3:1 dla Lechity Kłecko. Po dobrym i emocjonującym widowisku kłecczanie przełamali złą pasę spotkań bez zwycięstwa na wyjazdach i z wyjazdu do Wapna wrócili z cennymi trzema punktami!

W sobotę 1 kwietnia 15:30 czeka Lechitę Kłecko trudne wyzwanie, na własnym boisku zmierzy się z vice liderem tabeli – Spartą Złotów.