Pewne zwycięstwo Wełny Skoki nad Lechitą Kłecko

2021-05-31

Seniorzy Lechity Kłecko, nie zaliczą do udanego spotkania wyjazdowego w Skokach, które rozgrywali w sobotę 29 maja w ramach wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 z zespołem miejscowej Wełny.

Podopieczni Piotra Kubalewkiego bowiem wysoko ulegli w 30 kolejce ligowej zespołowi Wełny Skoki aż 6:1 przegrywając z swoim rywalem do przerwy 2:0. Gospodarze na prowadzenie 1:0 w meczu wyszli już w 14 minucie kiedy to golkipera z Kłecka pokonał w zespole miejscowym Arkadiusz Dereźyński. Wełna Skoki podwyższyła swoje prowadzenie nad zespołem z Kłecka w 31 minucie po golu zdobytym przez Błażeja Geblera. I było 2:0 dla Wełny Skoki. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania w Skokach. Po zmianie stron gospodarze zapikowali podopiecznym Piotra Kubalewskiego kolejne cztery gole tracą zaledwie tylko jednego. I tak w 53 minucie prowadzenie Wełny Skoki na 3:0 podwyższył Arkadiusz Dereżyńsk. Ten sam zawodnik w 61 minucie zdobył czwartą bramkę dla swojej drużyny, która była trzecią jego autorstwa w całym spotkaniu przez co ustrzelił on w sobotnim meczu przysłowiowego hat tricka. W tym momencie Wełna Skoki prowadziła już 4:0. Nie upłynęły dwie minuty a gospodarze cieszyli się z zdobytego piątego gola. Tym razem na listę strzelców Wełny Skoki wpisał się Szymon Burgiel. Na stracone pięć bramek zespół z Kłecka odpowiedział jednym celnym trafieniem do bramki gospodarzy. Było to w 85 minucie meczu a gola kontaktowego w zespole Lechity zapisał na swoim koncie Paweł Kadłubowicz. I kiedy wydawało się że to koniec festiwalu strzeleckiego w wykonaniu Warty Skoki. Gospodarze zadali ostatni cios Lechicie Kłecko w postaci zdobytego szóstego gola w 90 minucie. Bramkę ustalającą końcowy wynik spotkania na 6:1 dla Wełny Skoki zdobył Bartosz Wojciechowski.

Kolejny mecz Lechita Kłecko rozegra 3 czerwca kiedy to podejmować będą u siebie o godzinie 16.00 zespół Sparty Złotów.

Skład Lechity Kłecko: Karol Zdanowski, Bartosz Wiśniewski (71' Michał Kędziora), Karol Zdanowski, Jakub Wiśniewski (65' Yurii Zarchuk), Kamil Janas, Kacper Serwatka (46' Sławomir Kasprzak), Kamil Roszkowiak, Mateusz Kriger (65' Nikodem Mirek), Joachim Andrzejczak (46' Paweł Kadłubowicz), Hubert Andrzejewski, Rafał Walczak (62' Kacper Bodzieszyk), Bartosz Łuczak