Pewne zwycięstwo „Wilków” z Polonią Trzebnica

2022-11-20

Po kilku porażkach z rzędu piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno wreszcie odnieśli zwycięstwo.

W niedzielę, 20 listopada „Wilki” pewnie pokonały w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 outsidera rozgrywek II ligi, Polonię Trzebnica.

W 2 minucie, bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Bartosz Miemietz. Pół minuty później, na 2:0 podwyższył Zbigniew Łuczak. Dwie minuty później, trafienie po efektownym podaniu przez całe boisko zdobył Adam Kniaź. W 5 minucie, bramkę zdobyli gracze  Polonii Trzebnica. W odpowiedzi, trafienie zanotowały „Wilki” i było 4:3 dla miejscowych. W 7 minucie, wyrównał Tomasz Stykała. Dwie minuty później, na pierwsze prowadzenie w meczu wyszli przyjezdni. W 12 minucie, Polonia prowadziła już 8:5. Chwilę później, bramkę dla Szczypiorniaka rzucił Bartosz Miemietz. Dwie minuty potem, kontaktową bramkę dla „Wilków” zdobył Mikołaj Kaczmarek. W 16 minucie, do  wyrównania doprowadził  Adam Kniaź. W 18 minucie, trafienie dla „Wilków” zanotował Mateusz Kożanowski. W 24 minucie, bramkę na 10:9 dla Polonii Trzebnica zdobył Krzysztof Przystarz. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, było po 10. Pół minuty później, „Wilki” prowadziły jednak dwoma bramkami. W 27 minucie, bramkę dla gospodarzy zdobył Zbigniew Łuczak, a chwilę później trafienie dołożył Mateusz Kożanowski. Do przerwy „Wilki” prowadziły 17:10.

Jako pierwsi, w drugiej połowie trafili goście jednak kilka chwil później, „Wilki” odpowiedziały trafieniem Mateusza Kożanowskiego. W 34 minucie, bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Adam Kniaź. Trzy minuty później, było 22:13 dla miejscowych. W 41 minucie, trafienie dla Gniezna zaliczył Mikołaj Kaczmarek. W 45 minucie, na tablicy wyników był rezultat 25:16 dla Szczypiorniaka. W 47 minucie, bramkę dla gnieźnian zdobył Marcin Grzelak. W 53 minucie, kolejne trafienie dla „Wilków” zaliczył Adam Kniaź, a gnieźnianie prowadzili 30:22. Ostatecznie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno wygrał z Polonią Trzebnica 33:26.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Polonia Trzebnica 33:26 (17:10)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Adam Kniaź – 11.
Polonia Trzebnica: Bartosz Pasieczny – 11.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Dariusz Zanto, Miłosz Śliwiński (bramkarze) – Marcin Grzelak, Karol Kędziora, Jakub Mowczan, Mikołaj Kaczmarek, Błażej Kosecki, Zbigniew Łuczak, Adam Kniaź, Mateusz Kożanowski, Maksymilian Ciesielski, Kacper Ostrowski, Bartosz Miemietz (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Stanisław Igel.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ