Pewne zwycięstwo „Wilków” z Tęczą

2021-11-28

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno po zwycięstwie z Tęczą Folplast II Kościan pozostali niepokonani w tegorocznym sezonie Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Łukasz Krakowiak. Pół minuty później, skuteczną interwencją w drużynie „Wilków” popisał się Piotr Wolny. W 3 minucie gnieźnianie prowadzili 3:0. Po chwili, znów skutecznie interweniował bramkarz Szczypiorniaka. W 4 minucie Tęcza rzuciła pierwszą bramkę w meczu. Jej autorem był Filip Stachowiak. W 6 minucie po trafieniu Zbigniewa Łuczaka było już 6:1 dla miejscowych. Dwie minuty później, Szczypiorniak prowadził 8:3, a na listę strzelców wpisał się Zbigniew Łuczak. Pół minuty później, w poprzeczkę gnieźnieńskiej bramki trafił Filip Stachowiak. W 13 minucie było 11:6 dla „Wilków”. Chwilę później, skuteczną interwencją popisał się bramkarz Tęczy-Oskar Tyczewski. W 16 minucie bramkę ze skrzydła zdobył Bartosz Miemietz. Minutę później, było już tylko 12:10 dla gospodarzy. Dalszy fragment gry to gra bramka za bramkę. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 17:13 dla „Wilków”. Dwie minuty później, bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Sobański. Do przerwy Szczypiorniak prowadził 21:16.

Pierwsza bramka w drugiej odsłonie padła łupem Tęczy. W 34 minucie bramkarz gości obronił rzut Szymona Sobańskiego. Minutę później, padła bramka dla „Wilków”, a jej autorem był Szymon Sobański. W 38 minucie po bramce Łukasza Krakowiaka było 25:20 dla szczypiornistów z Grodu Lecha. W 41 minucie bramkę dla Kościana zdobył Łukasz Pleśniak. Odpowiedź gnieźnian była jednak natychmiastowa. W 45 minucie Szczypiorniak prowadził 31:24. W 51 minucie bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Szymon Sobański. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania gnieźnianie prowadzili 36:31. Ostatecznie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno wygrał z Tęczą Folplast II Kościan 40:35 kończąc pierwszą rundę Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn na pozycji lidera.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Tęcza Folplast Kościan 40:35 (21:16)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno
: Łukasz Krakowiak-15.
Tęcza Folplast II Kościan: Filip Stachowiak-8.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Dariusz Zanto (bramkarze)-Szymon Sobański, Marcin Grzelak, Mateusz Góralski, Michał Ostrowski, Marcin Biniecki, Adrian Feld, Zbigniew Łuczak, Jacek Stachowiak, Przemysław Gadecki, Łukasz Krakowiak, Damian Stempuchowski, Mateusz Glaza, Kacper Ostrowski, Bartosz Miemietz (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Michał Grubczak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ