Pewne zwycięstwo Zjednoczonych Trzemeszno z Kasztelanią Brudzew

2023-04-03

Komplet punktów w trzecim spotkaniu rundy rewanżowej sezonu 2022/2023 wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 zapisali na swoim koncie seniorzy drużyny Zjednoczonych Trzemeszno.

W sobotę 1 kwietnia trzemesznianie zajmujący przed tym meczem drugie miejsce w ligowej tabeli i będący faworytem tej potyczki piłkarskiej podejmowali na własnym trenie trzynasty zespół rozgrywek Kasztelanie Brudzew.

Sobotni mecz  18 kolejki ligi okręgowej gr 3 pomiędzy Zjednoczonymi Trzemeszno, a drużyną Kasztelani Brudzew jeszcze przed jego rozpoczęciem stanął pod dużym znakiem zapytania. Obfite opady deszczu przez cały tydzień spowodowały, że murawa na stadionie miejskim w Trzemesznie była mocno nasiąknięta. W obawie o zdrowie zawodników, oraz stan murawy na przyszłe mecze, sztab szkoleniowy od samego rana w uzgodnieniu z kierownikiem drużyny gości i sędzią głównym meczu ustalał przeniesienie spotkania na boisko ze sztuczną nawierzchnią. Dzięki przychylności władz OSiRu oraz zgody WGiE WZPN w Poznaniu mecz mógł się rozpocząć punktualnie o zaplanowanym czasie już na boisku za halą.

Od samego początku drużyna trenera Stefańskiego narzuciła swój styl gry rywalowi i nie pozwalała na wiele drużynie Brudzewa. Już w 4 min w słupek bramki drużyny przyjezdnej trafia Bartek Czarnecki. W 16 minucie po dośrodkowaniu A. Mikuły i strzale Sz. Lubińskiego, praktycznie z własnej linii bramkowej wybija jeden ze stoperów Kasztelanii. Gospodarze dopięli swego w 20 minucie. Lewą strona boiska pobiegł K. Wysocki, który idealnie dośrodkował do S. Barana i ten z kilku metrów strzela na 1:0. Gospodarze poszli za ciosem i 7 minut później znów K. Wysocki podał piłkę do Sz. Lubińskiego, a całą akcję zakończył golem debiutanckim A. Mikuła. W 36 m. jedną z nielicznych akcji miała drużyna gości. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Zjednoczonych A. Hariachyi. Konsekwencją tej interwencji był wybity palec, z którym Andrii bronił do końca meczu.

Druga połowa to nadal oblężenie bramki drużyny Kasztelanii Brudzew. W 59 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego B. Czarneckiego, główce K. Jackowiaka, skuteczną dobitką popisał się S. Ferenc ustalając wynik na 3:0. Nie minęły 2 minuty i znów B. Czarnecki, fantastycznie obsłużył A. Mikułę, który podwyższył wynik na 4:0. Mimo, że trener Stefański dokonał kilku zmian, nadal gospodarze nacierali na bramkę gości. I właśnie rezerwowi Zjednoczonych w 76 minucie meczu ustalają wynik końcowy. Po szybkiej akcji prawą stroną boiska M. Brauzy, bramkę na 5:0 strzela K. Wegner.
Teraz czas na regenerację i przygotowanie drużyny Zjednoczonych Trzemeszno przed piątkowym meczem wyjazdowym do Lichenia Starego gdzie o 19.00 podopieczni Andrzeja Stefańskiego zagrają z miejscową ekipą Strażaka.

Wyniki 18 kolejki - 1-2 kwietnia

Warta Dobrów - Orzeł Kawęczyn  - w pierwotnym terminie (2 kwietnia, 16:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Tulisia Tuliszków - Czarni Ostrowite (k. Konina) 1:1
LKS Ślesin - Orzeł Grzegorzew 6:2
Baszta Przedecz - Zjednoczeni Rychwał  - w pierwotnym terminie (2 kwietnia, 16:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Wilki Wilczyn - Orły Zagórów 1:0
CKS Zbiersk - GKS Sompolno 0:3
Zjednoczeni Trzemeszno - Kasztelania Brudzew 5:0
Vitcovia Witkowo     - Strażak Licheń Stary 0:1

Tabela

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  LKS Ślesin 18 50 16 2 0 65-10 8 1 0 39-5 8 1 0 26-5
2.  Zjednoczeni Trzemeszno 18 43 14 1 3 57-20 8 0 1 29-7 6 1 2 28-13
3.  GKS Sompolno 18 35 10 5 3 54-24 5 3 1 21-10 5 2 2 33-14
4.  Orzeł Kawęczyn 17 34 10 4 3 40-31 6 2 2 27-21 4 2 1 13-10
5.  Orły Zagórów 18 28 9 1 8 31-31 6 0 3 21-16 3 1 5 10-15
6.  Czarni Ostrowite (k. Konina) 18 27 7 6 5 47-29 4 4 1 21-11 3 2 4 26-18 1 3 1 0 0 5-1
7.  Warta Dobrów 17 27 9 0 8 41-32 5 0 3 26-14 4 0 5 15-18 1 0 0 0 1 1-5
8.  Tulisia Tuliszków 18 26 6 8 4 28-23 3 4 2 10-9 3 4 2 18-14
9.  Strażak Licheń Stary 18 23 7 2 9 28-49 4 2 3 16-22 3 0 6 12-27
10.  Zjednoczeni Rychwał 17 22 6 4 7 38-35 4 2 3 22-17 2 2 4 16-18
11.  Orzeł Grzegorzew 18 20 5 5 8 31-36 3 0 5 15-15 2 5 3 16-21
12.  CKS Zbiersk 18 19 6 1 11 33-38 5 0 4 22-14 1 1 7 11-24 1 3 1 0 0 5-4
13.  Kasztelania Brudzew 18 19 5 4 9 41-41 2 2 5 23-19 3 2 4 18-22 1 0 0 0 1 4-5
14.  Wilki Wilczyn 18 10 3 1 14 22-102 2 1 6 13-50 1 0 8 9-52 1 3 1 0 0 2-1
15.  Baszta Przedecz 17 10 2 4 11 18-41 2 2 4 13-16 0 2 7 5-25 1 0 0 0 1 1-2
16.  Vitcovia Witkowo 18 7 1 4 13 18-50 1 3 5 10-18 0 1 8 8-32