PHU Zosia z Pucharem WL Ligi!!!

2015-02-22

PHU Zosia w podwójnej koronie. Do mistrzostwa w rozgrywkach WL Ligi Gniezno w sezonie 2014/2015 zespół Zosi dołożyli drugie trofeum. Zosia po zwycięstwie w finale nad El-Gład-em wygrała Puchar WL Ligi, którego ostateczne rozstrzygniecie poznaliśmy w sobotę 21 lutego. Trzecie miejsce wywalczyli G-Fighters.

Królem strzelców pucharowych zmagań, które odbyły się tradycyjnie w gnieźnieńskiej hali GOSiR mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego z pięcioma trafieniami został zawodnik PHU Zosia – Kacper Gomólski.

Przypomnijmy iż w najlepszej czwórce pucharowych rozgrywek znalazły się trzy najlepsze zespoły w lidze: El-Gład Elektroinstalacje, PHU Zosia i Hil-Gaz oraz obecnie siódmy G-Fighters.

Wymienione wyżej zespoły po wcześniejszym losowaniu najpierw rozegrały dwa mecz półfinałowe w pierwszym spotkały się drużyny PHU Zosia z Hil-Gazem w drugim El-Gład Elektroinstalacje z G-Fighters. Pokonani z meczu półfinałowych walczyli o trzecie miejsce a zwycięzcy w wielkim finale o miejsce pierwsze i Puchar WL Ligi Gniezno.

1/2 FINAŁU

Pierwszy półfinał zapowiadał się hitowo. Zmierzyły się w nim ekipy, które w lidze sezon zakończyły na medalowych pozycjach. Pojedynek Zosi z Hil-Gaz-em nie zawiódł. Mecz był wyrównany, a rozstrzygnął się w końcowych fragmentach. Trzy minuty przed końcową syreną mistrz wyszedł na prowadzenie, a 180 sekund później powiększył przewagę do dwóch bramek. Hil-Gaz stać było jedynie na kontaktowe trafienie. Jak się później okazało było ono równocześnie honorowym. Zosia wygrała 2:1 i awansowała do finału. Hil-Gaz-owi pozostała walka o trzecią lokatę.

Planowy awans do finału wywalczył El-Gład. Wicemistrzowie pewnie pokonali G-Fighters 4:0 i stanęli przed szansą na zrewanżowanie się Zosi za ligowe zmagania.

PHU ZOSIA – HIL-GAZ 2:1 (0:0)
P. Zajkowski, Konieczny – Staniszewski

EL-GŁAD ELEKTROINSTALACJE – G-FIGHTERS 4:0 (2:0)
Janaszak 2, Goździewski, Robiński

MECZ O 3. MIEJSCE

Niespodzianka! Za taką można uznać końcowy rezultat meczu o brąz. Hil-Gaz do przerwy prowadził z „Wojownikami” 1:0. Taki wynik utrzymał się do 17. minuty. Wówczas wyrównującego gola zdobyli G-Fighters. Nie było to ich ostatnie słowo. Na nie musieliśmy czekać do ostatnich fragmentów gry. 30 sekund przed końcem G-F wyszedł na prowadzenie 2:1! Hil-Gaz wprowadził szóstego zawodnika do gry w polu. Przewagi nie udało się uzyskać. G-Fighters po raz trzeci skierowali piłkę do siatki i wygrali 3:1. Puchar WL Ligi zakończyli z brązowymi medalami.

G-FIGHTERS – HIL-GAZ 3:1 (0:1)
Mruk, J. Kustra, Paśka – Pankowski

FINAŁ

Pojedynek o złoto był teatrem jednego aktora. PHU Zosia nie dała żadnych szans El-Gład-owi. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 7:0. Po czterech minutach mistrz prowadził już 2:0, a tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony odjechał rywalowi na odległość trzech bramek. Drugą połowę Zosia rozpoczęła od mocnego uderzenia. Podwyższyła na 4:0. Do końca spotkania nadal oglądaliśmy jednostronny pojedynek, który dostarczył jeszcze trzech goli.

PHU ZOSIA – EL-GŁAD ELEKTROINSTALACJE 7:0 (3:0)