Piast Łubowo Mistrzem Wrzesińskiej Rekreacyjnej Ligi Piłki Siatkowej!!!

2019-04-16

W minioną niedziele 14 kwietnia w wrzesińskiej hali zostały rozegrany finał ligowych zmagań siatkarskich sezonu 2018/2019.

Rywalem Piasta Łubowo w finale była drużyna LOOK REH co zwiastowało nie lada emocje. Obie ekipy przystąpiły do spotkania w najsilniejszych składach. Pierwszy set był wyrównany, jednak w końcówce siatkarze LOOK REH zaprezentowali większą skuteczność w ataku co pozwoliło im rozstrzygnąć pierwszą partię na swoją korzyść. Druga partia to z kolei popis drużyny Piasta. Bardzo dobra zagrywka jak i blok pozwoliły wyrównać stan rywalizacji. Trzeci set dostarczył wielu emocji zwłaszcza w końcówce. Piast przegrywał już 23:20, zdołał jednak dogonić drużynę LOOK REH i ostatecznie zwyciężyć w stosunku 28:26. Łubowianie napędzeni wygraną pewnie rozpoczęli kolejną partię, która też okazała się ich łupem, co zakończyło całą rywalizację wynikiem 3:1.
W meczu o III miejsce zmierzyły się ze sobą drużyny Nicolaus Powidz oraz UKS Hetman Żydowo. Pierwsze dwie partie to wygrana Powidza. Jednak siatkarze z Żydowa nie odpuścili tak łatwo i zdołali wyrównać stan rywalizacji. Piąty set to powrót drużyny Nicolaus-a, co pozwoliło im wygrać całe spotkanie w stosunku 3:2.

Zawodnicy otrzymali puchar, pamiątkowe medale oraz upominki ufundowane przez sponsorów. Szczególne podziękowania należą się kibicom, którzy tłumnie przybyli aby dopingować swoje drużyny.

Poziom 22-edycji wrzesińskiej rekreacyjnej ligi piłki siatkowej był bardzo wysoki, co jest dobrym prognostykiem przed kolejną 23-edycją. Na koniec podziękowania należą się, organizatorom, sędziom oraz sponsorom dzięki którym, mogliśmy uczestniczyć w siatkarskich zmaganiach.