Piast Łubowo ogrywa za trzy punkty zespół z Szczytnik!

2016-09-14

Po ostatnim zwycięstwie w derbach powiatu gnieźnieńskiego drużyny Piasta Łubowo nad Fara pelikan Żydowo, podopieczni Arkadiusza Kościańskiego poszli za przysłowiowym ciosem zapisując na swoim koncie drugi komplet trzech punktów z rzędu.

W środę 14 września łubowianie wrócili na tarczy do domu z Szczytnik, gdzie w ramach IV kolejki ligowej rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1 pokonali zespół tamtejszego Klubu Sportowego w stosunku 5:1. Wynik meczu mógł otworzyć się już w 1' minucie zdobyciem bramki przez łubowian lecz Krystian Grzesiak, zamiast do bramki gospodarzy posłał piłkę z bliskiej odległości wprost w bramkarza. Niewykorzystana akcja przez Grzesiaka zemściła się już minutę później i KS Szczytniki, zdobył swoją pierwszą bramkę u siebie w tym sezonie. Po stracie gola łubowianie jednak rzucił się do ataku czego wynikiem była bramka wyrównująca stan meczu 1:1 zdobyta w 10 minucie przez Macieja Adamskiego. W 19 minucie łubowianie zdobyli drugą bramkę, po której wyszli na prowadzenie 2:1. Autorem gola był Patryk Kanclerz, który strzałem przy słupku umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Wysoki pressing gości zaowocował jeszcze jedną bramką zdobytą w pierwszej połowie meczu, po której Piast Łubowo schodził do szatni prowadząc z KS Szczytnikami w stosunku 3:1. W 37 minucie trzecią bramkę dla łubowian zdobył najlepszy snajper tej drużyny Krystian Grzesiak. W drugiej połowie kibice przybyli na to spotkanie na stadion w Szczytnikach, byli światkami jeszcze dwóch bramek zdobytych nie przez zespół miejscowy lecz przyjezdny. Zaraz po wznowieniu gry w 55 minucie na 4:1 prowadzenie zespołu z Łubowa podwyższył Krystian Grzesiak a końcowy wynik meczu na 5:1 dla gości w 80 minucie ustalił Adrian Wachoń.

Skład Piasta Łubowo: Maciej Kołodziejczak, Jakub Brzeziński(80' Przemysław Śniegowski), Przemysław Wolniewicz, Przemysław Wiśniewski, Tomasz Wiśniewski, Filip Adamski, Maciej Adamski, Karol Szwajcowski, Patryk Kanclerz, K amilMaciejewski (50' Jacek Nowak), Krystian Grzesiak (75' Adrian Wachoń

A już w niedzielę 18 września zespół Piasta Łubowo, powalczy o kolejne punkty mistrzowskie. Tego dnia o godzinie 12.00 drużyna z Łubowa podejmować będzie u siebie zespół Przemysława Poznań.