Piast Łubowo przegrywa z Lotnikiem 1997 Poznań i traci fotel wicelidera

2016-10-30

Trzecią porażkę na swoim koncie w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie 1 odnotowali na swoim koncie piłkarze Piasta Łubowo.

Wicelider tabeli w sobotę 29 października udał się do Poznania, gdzie był podejmowany przez zespół miejscowego Lotnika- 1997. Faworytem potyczki piłkarskiej z tytułu zajmowanej pozycji w ligowej tabeli byli łubowianie jednakże to nie oni cieszyli się z zwycięstwa i kompletu trzech punktów. Gospodarze, którzy byli niżej notowani w ligowej tabeli nie pozwolili zespołowi z Łubowa wywieść pewnego zwycięstwa z własnego terenu pokonując podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego po dość zaciętym meczu 0:1. Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn zakończyła się wynikiem bezbramkowym, chociaż łubowianie za sprawą Damiana i Krystiana Grzsiaków, mogli wyjść na prowadzenie gdyby nie pierwszy z nich z bliskiej odległości nie posłał piłkę na bramką gospodarzy a drugi nie przegrał sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. W drugiej połowie, która miała również dość wyrównany przebieg jedyna bramka dająca zwycięstwo Lotnikowi – 1997 Poznań, została zdobyta w 60 minucie po wykonywanym rzucie rożnym i golu zdobytym przez jednego z zawodników gospodarzy głową. I mimo że łubowianie podobnie jak w pierwszej części meczu mieli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki kontaktowej, to jednak wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Lotnika-1997 Poznań w stosunku 1:0. Potkniecie wicelidera tabeli wykorzystały drużyny Lechity Kłecko oraz KS Łopuchowo, wygrywając oba mecze przez co zespół Arkadiusza Kościańskiego po 11. kolejce ligowej został z drugiej pozycji zdegradowany na czwarte miejsce. Porażkę Piasta Łubowo, może tłumaczyć fakt iż trener Arkadiusz Kościański, w meczu wyjazdowym nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników swojej drużyny gdyż zmogła ich choroba i na sobotnie spotkanie zabrał ze sobą jedynie 13. osobową kadrę.

Skład Piasta Łubowo:  Oskar Kidawa, Tomasz Wiśniewski, Robert Grzesiak, Przemysław Wolniewicz, Karol Szwajcowski, Jacek Nowak (85’ Adrian Wachoń), Maciej Adamski, Damian Grzesiak, Kamil Worbs (55’ Filip Adamski), Krystian Grzesiak (75’ Filip Maciejewski)

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Piasta Łubowo, rozegra 6 listopada na własnym trenie kiedy to o godzinie 12.00 podejmować będzie zespół KS Łopuchowo.