Piast Łubowo przywiózł z Poznania kolejny komplet punktów!

2016-09-26

Piąte już zwycięstwo z rządu na swoim koncie zapisali w rundzie sezonu zasadniczego 20016/2017 w ramach rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1 piłkarze Piasta Łubowo.

W niedzielę 24 września podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, udali się do Poznania gdzie za rywala mieli zespół miejscowej drużyny FC. Spotkanie zakończyło się dla łubowian bardzo pomyślnie gdyż odnieśli oni piąte zwycięstwo z rzędu w trwającym sezonie 2016/2017 wygrywając z ekipą Poznania FC w stosunku 5:1. Niedzielny mecz rozpoczął się po myśli Piasta Łubowo, bo już w 5 minucie wynik meczu otworzył Robert Grzesiak, wyprowadzając swój zespół po zdobytym gola na prowadzenie 1:0. W dalszej części spotkania nie brakowało walki na boisku, ostrej gry. Po jednym z fauli na połowie Piasta, zawodnik Poznania ładnym strzałem nad murem próbował zaskoczyć dobrze spisującego się w tym sezonie Macieja Kołojdziejczaka lecz piłka odbiła się od poprzeczki wychodząc w plac gry. Gospodarze wprawdzie próbowali dobijać ją ale strzał jednego zawodnika gospodarzy zdołali zablokowali obrońcy z Łubowa i skończyło się tylko na strachu.. Ta niewykorzystana sytuacja z 31 minuty przez miejscowych zemściła się na nich minutę później. Po składnej akcji prawym skrzydłem i dośrodkowaniu na głowę Macieja Adamskiego, łubowiane w 32 minucie po zdobyciu kolejnego gola prowadził już 2:0. Mecz w dalszej jego części prowadzony był przez obie drużyny w dość szybkim tempie, co miało odzwierciedlenie w wielu sytuacjach strzeleckich z jednej jak i drugiej strony. Po takiej jednej z szybkich akcji w wykonaniu łubowian w 42 minucie Piast Łubowo do szatni zdobywa trzeciego gola kończąc pierwszą część meczu wynikiem 3:0. Bramkę na swoim koncie zapisał w szeregach łubowian nie kto inny jak Krystian Grzesiak, pokonując bramkarza gospodarzy po indywidualnej akcji i celnym strzale do jego bramki z 16. metra. Po zmianie stron zespół z Poznania od pierwszych minut drugiej połowy zagrał bardziej agresywnie oraz z większym pressingiem. Piast stracił jedną bramkę jak się później okazało tylko nią, w 56 minucie ale zdołał odpowiedzieć w dalszej części meczu dwoma celnymi trafieniami do bramki gospodarzy. W 64' gola na 1:4 dla Piasta Łubowa zdobył w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy Krystian Grzesiak a w 89' gospodarzy dobił Filip Adamski ustalając tym samym końcowy wynik niedzielnej potyczki piłkarskiej na korzyść Piasta Łubowo w stosunku 5:1.

Skład Piasta Łubowo: Maciej Kołodziejczak, Tomek Wiśniewski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak, Robert Grzesiak, Maciej Adamski (61' Filip Adamski), Jacek Nowak (55' Kamil Maciejewski), Patryk Kanclerz, Damian Grzesiak(81' Łukasz Kujawa) Karol Szwajcowski, Krystian Grzesiak ( 83' Adrian Wachoń)

Następne swoje spotkanie mistrzowskie Piast Łubowo, rozegra w najbliższą niedzielę 2 października na własnym trenie podejmując o godzinie 12.00 zespół Błękitnych Owińska.

Wyniki 6 kolejki - 24-25 września
Błękitni Owińska - Meblorz Swarzędz 3:3
IKP Olimpia Poznań - KS Łopuchowo 6:0
Fara Pelikan Żydowo - Wełnianka Kiszkowo 3:3
KS Szczytniki - Lechita Kłecko 3:11
Przemysław Poznań - Jadwiżański KS Poznań 5:2
Poznań FC - Piast Łubowo 1:5
Lotnik-1997 Poznań - GKS Gułtowy 6:0