Piast Łubowo remisuje i dzieli się punktami w ligowej tabeli z KS 1999 Łopuchowo!

2016-11-06

W niedzielę 6 listopada na boisku w Łubowie piłkarze drużyny miejscowego Piasta podejmowali w przedostatnim meczu tej jesienie drużynę z Łopuchowa.

Dla podopiecznych Arkadiusza Kściańskiego, było to ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1na własnym boisku i przed własna publicznością. Łubowianie godnie chcieli się pożegnać z swoimi fanami przed okresem przerwy w rozgrywkach, który potrwa do wiosny 2017 roku i do sobotniego meczu z ekipą z Łopuchowa, która w ligowej tabeli wyprzedza Piasta, jednym punktem przystąpili z mocnym postanowieniem ażeby ten pojedynek rozstrzygnąć na swoja korzyść. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż spotkanie zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie podziałem przez oba zespoły punktami w ligowej tabeli. A jak to się stało że zamiast kompletu punktów drużyna z Łubowa zapisała na swoim koncie tylko jeden punkt. Sobotni mecz dla podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego, niestety nie rozpoczął się po jego myśli. W 15 minucie bowiem łubowianie przegrywali z swoim rywalem 1:0. Po tej straconej bramce wprawdzie zespół Piasta Łubowo, miał kilka dogodnych sytuacji do zmiany niekorzystnego wyniku, lecz indywidualne akcje i sytuacje sam na sam z golkiperem gości przegrali Damian oraz Krystian Grzesiakowie. A strzał Patryka Kanclerza z rzutu wolnego z około 25 metra, po którym piłka zmierzała wprost okienko bramki gości został sparowany przez golkipera z Łopuchowa. W tym układzie Piast Łubowo, na przerwę schodził przegrywając z KS 1999 Łopuchowo w stosunku 1:0. Po zmianie stron łubowianie za wszelką cenę od pierwszych minut drugiej połowy dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Już w 50 minucie okazję do zdobycia gola kontaktowego a co za tym idzie doprowadzeniu do remisu w zespole z Łubowa miał Krystian Grzesia, którego próba przelobowania bramkarza gości z 11. metra skończyła się niepowodzeniem gdyż piłka poszybował nad poprzeczką bramki gości.  Łubowianie dopiero dopieli swego w 80 minucie meczu. Bramkę na 1:1 w ekipie z Łubowa zdobył Kamil Worbs, który golkipera gości pokonał płaskim strzałem z 20 metra posyłając mu piłkę tuż obok lewego słupka jego bramki. Po  tym golu gospodarze w końcówce meczu mieli jeszcze dwie stuprocentowe okazję ażeby zdobyć gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów lecz ta sztuka nie udała się Jackowi Nowakowi ani Damianowi Grzesiakowi. A że więcej goli do końca meczu obu drużynom nie udało się zdobyć w tym układzie spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły.

Skład Piasta Łubowo: Maciej Kołodziejczak, Przemysław Wiśniewski, Przemysław Wolniewicz, Tomasz Wiśniewski, Paweł Kulczak, Karol Szwajcowski, Patryk Kanclerz (80’ Jacek Nowak), Maciej Adamski (60 Kamil Worbs), Damian Grzesiak, Filip Adamski (70’ Kamil Maciejewski), Krystian Grzesiak (55’ Robert Grzesiak)

Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie B grupie 1 zespół Piasta Łubowo, rozegra 12 listopada kiedy to o godzinie 14.00 w meczu wyjazdowy będzie podejmowany przez zespół Meblorza Swarzędz.