Piast Łubowo też w 1/16 PP szczebla okręgu poznańskiego

2017-09-21

Drużyna Piasta Łubowo, podobnie jak zespół z Czerniejewa po środowej trzeciej serii Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego uzyskał awans do 1/16 finału tych rozgrywek.

Łubowianie, występujący na co dzień w poznańskiej klasie A grupie 1 w środę 20 września w Kostrzynie pokonali tamtejszą ekipę  środowiskowej Walki w stosunku 4:2, mimo że po dwóch kwadransach podopieczni Arkadiusza Kościańskiego przegrywali z swoim rywalem po golach zdobytych w 25 oraz 30 minucie w stosunku 2:0. Goście pierwszego swojego gola kontaktowego zdobyli w 34 minucie zmniejszając tym samym prowadzenie gospodarzy do 2:1. Bramkę na swoim koncie w szeregach łubowian zapisał Maciej Adamski posyłając piłkę po długim rogu do bramki gospodarzy z 8. metra. Tuż przed zejściem do szatni obu drużyn padała bramka wyrównująca stan meczu 2:2, którą zdobyli piłkarze z Łubowa. W 39 minucie po akcji całej drużyny piłkę w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy celnym starzałem skierował do bramki Walki w ekipie Piasta - Damian Grzesiak.  Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, swój awans do 1/16 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego zapewnili sobie  dopiero w drugiej połowie środowego pojedynku piłkarskiego zdobyciem kolejnych dwóch goli w końcówce spotkania. Pierwszą bramkę, którą łubowianie wyszli na prowadzenie w meczu 3:2 zdobyli w 81 minucie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Maciej Adamski, który po akcji całej drużyny i zagraniu piki przez Karola Szwajcowskiego skierował futbolówkę celnym trafieniem do bramki gospodarzy w sytuacji sam na sam z golkiperem Walki Kostrzyn. Wynik meczu został ustalony w 84 minucie kiedy to Damian Grzesiak po indywidualnej akcji posyłał piłkę pod nogami bramkarza gospodarzy. Ostatecznie środowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piasta Łubowo w stosunku 4:2 a kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego będzie czwarto ligowa ekipa Huraganu Pobiedziska, która wyeliminowała z daleszewu udziału w rozgrywkach pucharowych zespół  Lechii 1922 Kostrzyn w stosunku 1:0.

Skład Piasta Łubowo: Oskar Kidawa (80’ Alan Piechowiak), Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak, Michał Kanclerz, Adrian Wachoń (60’ Arkadiusz Wiśniewski), Karol Szwajcowski, Patryk Kanclerz, Kamil Maciejewski, Filip Adamski (75’ Bartosz Gładki), Damian Grzesiak, Maciej Adamski