Piast Łubowo wygrywa w Luboniu!

2017-09-09

Drugi raz w tym sezonie a w czwartym spotkaniu ligowym zmagań poznańskiej klasy A grupy 1 zespół Piasta Łubowo zainkasował komplet trzech punktów.

W sobotę 9 września łubowianie wraz z swoim trenerem Arkadiuszem Kościańskim, udali się do Lubonia gdzie o kolejne punkty tej jesieni walczyli z miejscową Stellą. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piasta Łubowo w stosunku 4:2 mino że do przerwy był wynik remisowy 2:2. Było to pierwsze, historyczne zwycięstwo na wyjeździe łubowian, na A-klasowych boiskach jako beniaminka tych rozgrywek.

Przechodząc jednak do samych wydarzeń piłkarskich w meczu pomiędzy Stellą Luboń a Piastem Łubowo. To jako pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli goście. W 25 minucie wynik meczu otworzył Maciej Adamski, który po składnej akcji całej drużyny z Łubowo, bramkarza gospodarzy pokonał strzałem z 15. metra. Pięć minut później Stella Luboń doprowadziła do stanu 1:1. Gola kontaktowego gospodarze zdobyli po egzekwowanym rzucie karnym po wcześniejszym faulu Filipa Adamskiego na jednym z zawodników miejscowych. Gospodarze idąc za ciosem w 40 minucie zdobyli kolejnego gola wychodząc nim na prowadzenie 2:1. Cztery minuty później było w meczu ponownie 2:2. Bramkę do szatni w ekipie z Łubowa na swoim koncie zapisał w 46 minucie Maciej Adamski, który pokonał głową golkipera miejscowych z najbliższej odległości po dośrodkowaniu piłki od Arkadiusza Wiśniewskiego. W drugiej połowie meczu w 75 minucie na ponowne prowadzenie gości 3:2 wyprowadził Damian Grzesiak, pokonując golkipera miejscowych pewnym strzałem z egzekwowanego rzutu karnego po wcześniejszym faulu na Macieju Adamski. Po tym zdobytym golu plac gry w wyniku drugiej żółtej kartki a w następstwie czerwonej musiał opuścić jeden z piłkarzy Lubonia przez co drużyna ta mecz kończyła w dziesiątkę. Brak na boisku w szeregach gospodarzy jednego z graczy łubowianie w pełni wykorzystali w doliczonym czasie gry zdobywając swoją czwartą bramkę Wynik końcowy meczu na 4:2 dla Piasta Łubowo ustalił w 92 minucie Kamil Maciejewski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy posyłając mu piłkę do jego bramki po długim słupku z 10. metra po wcześniejszym jej dograniu przez Karola Szawajcowskiego.

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak, Paweł Kulczak, Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski (Tomasz Wiśniewski 85`), Damian Grzesiak (Adrian Wachoń 91`), Patryk Kanclerz (Karol Szwajcowski 60) Artem Zakharov, Maciej Adamski (Kamil Balicki 79`), Krystian Grzesiak, Kamil Maciejewski.

Następne spotkanie mistrzowskie Piast Łubowo, rozegra już u siebie w sobotę 16 września  kiedy to o godzinie 16.00 podejmować będzie rezerwy Polonii Środa Wielkopolska.