Piast Łubowo z awansem do A-Klasy na XX-lecie klubu!!!

2017-06-04

W samo południe,4 czerwca na boisku w Łubowie, miejscowy GKS pokonał w ramach rozgrywek rundy rewanżowej trwającego sezonu 2016/2017 poznańskiej klasy B grupy 1 zespół Lotnika Poznań 5:2 zapewniając tym zwycięstwem sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Przechodząc do samego meczu - Łubowo wiedząc, że w tym meczu potrzebuje punktów, zaatakowało od początku. Już w 21' po podaniu Przemysława Wolniewicza piłkę w siatce umieścił Damian Grzesiak. Mimo korzystnego wyniku Piast zaatakował ponownie, czego efektem była bramka Jakuba Brzezińskiego w 27', który z zimną krwią wykończył podanie kolegi między obrońców Lotnika. W 30' Arkadiusz Kościański przeprowadził pierwszą zmianę w drużynie gospodarzy - Oskar Kidawa zmienił Adriana Wachonia. Wynik do przerwy 2:0 dla Piasta Łubowo.

W drugiej odsłonie, po rzucie rożnym piłkę wybitą przez obrońców Poznania na 7 metrze dopadł Przemysław Wolniewicz i płaskim strzałem umieścił  ją w 49 minucie w siatce rywali. I było już 3:0 dla Piasta Łubowo. W 55' czerwoną kartkę ujrzał Paweł Kulczak, który wybił ręką lecącą do bramki Piasta piłkę, w efekcie czego GKS zaczął grać w osłabieniu, a Lotnik zdobył bramkę z rzutu karnego. W 60' Łubowo przeprowadziło kolejną zmianę, Oskara Kidawę zmienił grający Patryk Kanclerz. W 62 minucie goście zdobyli drugiego gola przez co zmniejszyli prowadzenie Piasta Łubowo do 3:2. Trener Piasta – Arkadiusz Kościański  widząc co się dzieje na boisku i mając na uwadze grę w osłabieniu przeprowadził jeszcze dwie zmiany, na boisku zameldowali się Michał Kanclerz w 75' i Maciej Adamski w 85', zastępując odpowiednio Jakuba Brzezińskiego i Krystiana Grzesiaka. Kolejne minuty to nerwowa gra obu zespołów. Końcówka meczu była jednak zabójcza dla rywali. Dwie kontry Piasta i dwie bramki Damiana Grzesiaka, odpowiednio w 90 i 91 minucie ustaliły końcowy wynik meczu na 5:2 dla Łubowa. Tym zwycięstwem Piasta na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek w poznańskiej klasy B grupy 1 gospodarze zapewnili  sobie awans do wyższej klasy piłkarskiej w sezonie 2017/2018.

Wyjściowa jedenastka Piasta: Maciej Kołodziejczak, Adrian Wachoń, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak, Tomasz Wiśniewski, Kamil Worbs, Kamil Maciejewski, Jakub Brzeziński, Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak, Robert Grzesiak.

Przedostanie spotkanie mistrzowskie zespół Piasta Łubowo, rozegra na wyjeździe 10 czerwca kiedy to o godzinie 16.00 podejmowany będzie przez ekipę KS 1999 Łopuchowo.