Piast Łubowo z trzecim kompletem punktów!

2017-10-01

Punktualnie o 16-stej w sobotę 30 września piłkarze Piasta w ramach siódmej kolejki ligowej rundy zasadniczej poznańskiej klasy A grupy 1 sezonu 2017/2018 podejmowali na boisku w Łubowie zawodników KS Clescevia Kleszczewo.

Goście przed tym spotkaniem zajmowali 6. miejsce w tabeli z koli Piast plasował się na 10, miejscu tracąc do swojego rywala zaledwie dwa punkty. Przyjezdni do tej pory wygrali i przegrali po 3 mecze. Piast natomiast zanotował 2 zwycięstwa, remis oraz 3 porażki. I ażeby te statystyki poprawić beniaminek tych rozgrywek sobotnie spotkanie chciał rozstrzygnąć na swoją korzyść co w pełni zrealizował pokonując swojego rywala w stosunku 3:1 i inkasując tym samym na swoim koncie komplet trzech punktów. Sobotnie spotkanie łubowianie rozpoczęli jednak od straty gola gdyż goście szybko wyszli na prowadzeni 1:0, trafiając do bramki Piasta strzeżonej tego dnia przez Alana Piechowiaka już w 7min. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez przyjezdnych w całym meczu gdyż w kolejnych minutach Piasta kolejny raz pokazał charakter aplikując swojemu rywalowi trzy gole dające im zwycięstwo w całym spotkaniu. Pierwszego z nich doprowadzając tym samym do stanu 1:1 łubowianie zdobyli w 23 minucie. Po akcji Damiana Grzesiaka, po którego strzale piłka odbiła się od nóg obrońcy gości futbolówkę do bramki Kleszczewa dobił z 10 metra Maciej Adamski. Druga bramka dla Piasta, po której na przerwę schodzili prowadząc z zespołem z Kleszczewa w stosunku 2:1 została zdobyta w 30 minucie. Damian Grzesiak przeprowadził efektowny rajd prawą flanką, który zakończył się wyłożeniem piłki na 11 metr do Kamila Maciejewskiego, który silnym strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki gości.

Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, trzecie zwycięstwo w trwającej rundzie zasadniczej sezonu 2017/2018 zapewnił sobie na początku drugiej części meczu. W 48 minucie gola zwycięskiego zdobył dla łubowian ustalając tym samym wynik końcowy meczu na 3:1 kapitan Piasta  - Damian Grzesiak bezpośrednio z egzekwowanego rzutu rożnego. Wynik sobotniego meczu nie uległ już zmianie do samego końca jednakże łubowianie mieli sytuacje strzeleckie do podwyższenia swojego prowadzenia. Najdogodniejsze w tej części meczu zmarnowali między innymi Patryk Kanclerz będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem gości kiedy to posłał z bliskiej odległości piłkę nad spojeniem słupka z poprzeczką, Maciej Adamski trafiając piłką z 15. metra wprost golkipera gości oraz Kamil Maciejewski który bramkarza przyjezdnych próbował pokonać w jego polu karnym po akcji całego zespołu uderzając futbolówkę pietą. Po tym zwycięstwie Piast aktualnie zajmuje 5 miejsce w tabeli mając tyle samo punktów ile na swoim koncie ma 3 drużyna rezerw Polonii Środa Wielkopolska czyli 10. Jak z tego wynika tabela jest otwarta i walka o awans do wyższej klasy piłkarskiej będzie toczyła się między wieloma zespołami przez cały okres trwania sezonu 2017/2018.

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak (75’ Oskar Kidawa), Przemek Wolniewicz, Łukasz Reszelewski, Arkadiusz Wiśniewski (85’ Tomasz Wisniewski), Adrian Wachoń (70’ Michał Kanclerz), Karol Szwajcowski, Artem Zakharov (65’ Patryk Kanclerz), Maciej Adamski (80’ Bartosz Gładki), Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak

Kolejny mecz zespół Piasta Łubowo, rozegra 7 października, kiedy to o godzinie 16.00 podejmować będzie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół Pelikana Niechanowo. Nim dojdzie do tego spotkania derbowego wcześniej we wtorek 3 października w ramach 1/16 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego Piast zagra na wyjeździe o awans do dalszych rozgrywek z tego cyklu o godzinie 16.30 z Jurandem Koziegłowy.