Piast miażdży u siebie Antares Zalasewo i wygrywa aż 10:1!!!

2018-10-01

Niedzielne spotkanie 30 września w ramach siódmej kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1, w którym Piast Łubowo podejmował zespół Antaresu Zalasewo zaplanowane na 11:00 rozpoczęło się z opóźnieniem. Trzeba było bowiem poczekać na sędziego, który jadąc z Poznania utknął w korku. Zmotywowani zawodnicy Piasta chcieli powrócić do wygrywania po zeszłotygodniowym remisie i plan zrealizowali aż z nawiązką.

Wynik otworzył Damian Grzesiak w 5 minucie. Jak się później okazało był to początek popisu strzeleckiego w wykonaniu GKS-u. Łubowo strzelało bramkę za bramką dominując na powierzchni całego boiska. Gole ze stałych fragmentów, kontrataki czy atak pozycyjny.. w tym meczu Piast wykorzystywał niemal każdą okazję. W 18 minucie bramkę po dośrodkowaniu z rożnego zdobył Michał Kanclerz. W 35 minucie było już 3:0 dla łubowian po golu Krystiana Grzesiaka, który wykorzystał podanie Oskara Włodarczyka. Goście byli zszokowani takim wynikiem już na tym etapie meczu co wykorzystywał Piast pewnie strzelając kolejne bramki: w 37 minucie czwartą bramkę zdobył Oskar Włodarczyk, w 43minucie Krystian Grzesiak, w 44minucie Damian Grzesiak w 45 minucie gola zapisał na swoim koncie Paweł Kulczak i w 46 minucie bramkę do szatni zdobył Maciej Adamski. I Piast na przerwę schodził prowadząc aż 8:0.

Korzystny wynik pozwalał trenerowi Arkadiuszowi Kościańskiemu robić zmiany, które dawały minuty zawodnikom rezerwowym i jednocześnie odpoczynek dla zawodników występujących  w pierwszym składzie przed kolejnymi ligowymi meczami. Od początku drugiej połowy Wojciecha Kalmusa w bramce zmienił Oskar Kidawa. W 48 minucie wynik podwyższył na 9:0 dla Piasta - Maciej Adamski, a w 49 minucie wynik meczu 10:1 zdobytą kolejną bramkę dla drużyny Łubowa ustalił Damian Grzesiak. Dekoncentracje GKS-u wykorzystali goście zdobywając honorową bramkę w 50'.

Skład Piasta Łubowo: Wojciech Kalmus (45' Oskar Kidawa) - Michał Kanclerz (75' Kamil Kupidura), Adrian Łucjan, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak - Mazur Yura (63' Karol Szwajcowski), Patryk Kanclerz (55' Kamil Maciejewski), Oskar Włodarczyk - Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak (65' Mariusz Jabkiewicz), Maciej Adamski (60' Adrian Wachoń)

Piast Łubowo - Pelikan Niechanowo 7 października - godz. 12:00

Piast Łubowo/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ