Piast przegrywa derby z Lechitą Kłecko

2017-11-04

W sobotę 4 listopada w Łubowie, w ramach przedostatniej kolejki rundy jesiennej poznańskiej klasy A grupy 1 sezonu 2017/2018 doszło do spotkania derbowego na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego.

Tego dnia miejscowy Piast podejmował innego przedstawiciela z naszego powiatu zespół Lechity Kłecko. Podopieczni Arkadiusza Kosciańskiego, musieli niestety uznać wyższość swojego rywala przegrywając z nim po dość zaciętym meczu 2:0 mimo że do przerwy był wynik bezbramkowy.

Mecz rozpoczął się od kilku groźnych akcji gości, ale albo napastnicy Lechity nieskutecznie uderzali na bramkę Łubowa – strzeżonej tego dnia przez Alana Piechowiaka , albo z dobrej strony pokazywał się golkiper Piasta. W kolejnych minutach inicjatywę przejął Piast, ale nic z tego nie wynikało. Gospodarze mieli co prawda kontrolę w środku pola oraz przeprowadzali akcje na bramkę  Lechity, lecz te ataki nie przełożyły się na zdobytego gola dającego gospodarzom prowadzenie w meczu. Goście z kolei odpowiadali głównie po dośrodkowaniach z bocznych sektorów i uderzeniach z dystansu lecz i oni do końca pierwszej połowy nie zdobyli bramki przez co oba zespoły do szatni schodzili z wynikiem bezbramkowym.

Po przerwie najlepsze okazje piłkarze do zdobycia bramki obu drużyn stwarzały  sobie po akcjach wyprowadzanych skrzydłami. Błoto w środku pola nie pozwalało jednak na grę po ziemi o czym przekonały się oba zespoły wraz z upływem kolejnych minut meczu. Jeden z kontrataków w bocznej strefie Lechity faulem przerwał Maciej Adamski, za co otrzymał żółtą kartkę. Kolejne kilkanaście minut nie było zbyt emocjonujące, a walka p piłkę toczyła się w środku boiska przez co akcje z obu stron były nieudane. W 61 minucie padła pierwsza bramka w sobotnim meczu i to na korzyść gości.  Przy jednym przechwycie napastnik Lechity – Alan Tomkowiak wykorzystał nieporozumienie między bramkarzem i stoperem Piasta i wyprowadził na prowadzenie 1:0 swój zespół pokonując golkipera łukowian pakując piłkę do jego pustej bramki. W 75' drugi żółty kartonik zobaczył Maciej Adamski w wyniku czego został ukarany czerwoną kartką. Skrzydłowy Piasta próbując przejąć futbolówkę poślizgnął się  i w efekcie tego wyszedł wślizg prosto w nogi rywala, sędzia w tej sytuacji był bezwzględny i odesłał zawodnika do szatni. Od tego mementu Piast grał w dziesiątkę co skrzętnie wykorzystali goście z Kłecka zdobyciem drugiego gola, którym to przypieczętowali swoje zwycięstwo nad Piastem w stosunku 2:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla kłecczan zdobył w 75 minucie Kacper Serwatka. I mimo że zawodnicy GKS-u próbowali do końca meczu zdobyć kontaktowego gola, lecz sztuka ta się nie udała i mecz derbowy zakończył się porażką podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego.

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak - Arkadiusz Wiśniewski (Michał Kanclerz 78'), Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak - Karol Szwajcowski (Kamil Maciejewski 82'), Artem Zakharov, Filip Adamski (Patryk Kanclerz 72') - Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak, Maciej Adamski

Skład Lechity Kłecko: Michał Karwański, Piotr Stefankiewicz, Kacper Serwatka, Michał Kaczor, Alan Tomkowiak, Piotr Saskowski, Mateusz Kriger, Bartosz Wiśniewski, Piotr Kubasik, Adrian Guzik, Rafał Walczak

Teraz oba zespoły z naszego powiatu czekają ostatnie spotkania mistrzowskie tej jesieni. Piast zagra na wyjeździe z rezerwami Kłosa Zaniemyśl w dniu 11 listopada o godzinie 11.00. Z kolei Lechita Kłecko również tego samego dnia oraz o tej samej godzinie zmierzy się w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego z zespołem Pelikana Niechanowo.

Źródło – Piast Łubowo/ Opracowanie i foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ